Teknoloji Haberleri

HUAWEI Yeni EMUI 11’i Tanıttı

Sanatsal ilhamla beslenen ve yeni teknolojiyle zenginleştirilen EMUI 11, Sürekli Açık Ekran (AOD) seçenekleriyle kullanıcıların modern sanatı …

HUAWEI Yeni EMUI 11’i Tanıttı

Sanatsal ilhamla beslenen ve yeni teknolojiyle zenginleştirilen EMUI 11, Sürekli Açık Ekran (AOD) seçenekleriyle kullanıcıların modern sanatı kullanarak ekranlarını kişisel bir yetenekle özelleştirmelerine imkan tanıyor. Ünlü ressam Piet Mondrian’ın çalışmalarından esinlenen yeni AOD için ana renk paleti olarak kırmızı, sarı ve mavi benimsendi. Kullanıcılar bunun yanısıra Mondrian’ın renk şemasının ötesine geçmekte ve AOD renk paletini kendi resimlerıyla kişiselleştirmekte de özgür. Misal verilecek olursa kullanıcılar, elbiselerinin bir resmini çekerek AOD’nin rengini günlük elbiseleriyle kolayca eşleştirebiliyorlar. AI algoritmaları, görüntünün renk skalasını çıkararak AOD için eşleşen bir palet oluşturuyor.

HUAWEI’in İnsan etkenleri Mühendisliği Araştırma Laboratuvarı, EMUI 11’in ergonomik tasarımı üstünde çalıştı. Tsinghua Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi ve Çin Bilimler Akademisi gibi En kaliteli üniversitelerden En kaliteli akademisyenleri içeren araştırma ekibi, optimize edilmiş EMUI 11’in görsel ve etkileşim deneyimini, en yüksek kullanıcı konforu ve keyfine çıkarabilmek için kullanıcı davranışlarını kapsamlı bir biçimde analiz etti.

Sinematografi bölgesindeki benzer tekniklerinden ilham alan yeni uzun çekim geçiş animasyonları, kullanıcıların eldeki göreve daha iyi odaklanmasına faydalı oluyor. HUAWEI’nin insan etkenleri araştırma sonuçları, normal geçişlere kıyasla, uzun süreli geçişlerin kullanıcı göz hareketini tesirli bir biçimde kısalttığını ve tanıma verimliliğini artırırken yorgunluğu azalttığını gösteriyor.

Dağıtık teknoloji yeni deneyimler sunuyor

MeeTime ve Multi-Screen Collaboration gibi HUAWEI’nin dağıtık teknolojisiyle desteklenen tüm senaryo sahip olduğu özellikleri, EMUI’nin imza sahip olduğu özellikleri haline geldi. Bu yenilikçi teknoloji, cihazların sanallaştırılmasını ve yazılım kabiliyetlerini birbirleriyle paylaşmasını sağlıyor. Kullanıcılar artık donanım sınırlamalarına bağlı kalmadan tecrübelerini kendi gereksinimlerine ve tercihlerine göre özelleştirmekte özgür.

Dağıtık teknolojide yapılan iyileştirmelerden yararlanan Çoklu Ekran İş Birliği artık üç etkin pencereyi birden destekliyor. Öğrenciler çevrimiçi derslere katılırken bile bu donanımı tesirli bir biçimde kullanabilirler. Misal verilecek olursa, video izlemek için ilk pencereyi, not alma uygulaması için ikinci pencereyi kullanabilir ve üçüncü pencerede sınıf dostları ile ders materyallerini tartışabilirler.

Çoklu Ekran İş Birliği bunun yanısıra PC’ler ve tabletler içinde daha iyi bir sinerji sağlıyor. Bağlantı kurulduktan sonra tablet, bilgisayar için harici bir web kamerası yahut ikinci ekran görevi görebilirken, bilgisayar ise giriş çevre birimlerini tablet ile paylaşabiliyor. PC’ye elde edilen dokümanlar, dokunmatik girişlerle yahut kalemle doğrudan tablet üstünden düzenlenebiliyor. Bir iş toplantısında kullanıcılar ihtiyaç duyulduğunda sunum slaytlarını kolayca işaretleyebilir yahut tartışmaları kolaylaştırmak için ek bilgileri aramak için ikinci ekranı kullanabilirler.

Kişisel verileri koruyan gizlilik ve güvenlik sertifikaları

EMUI, HUAWEI cihaz kullanıcılarını korumak için Sürekli kapsamlı güvenlik çözümleri sunuyor. Sistem seviyesinde EMUI’nin TEE OS çekirdeği, dünya çapındaki en yüksek ticari işletim sistemi mikro çekirdek güvenlik seviyesi olan CC EAL5 + düzeyini elde etti. HUAWEI, GDPR ve GAPP dahil olmak üzere kullanıcı gizliliğiyle ilgili yerel ve ülkeler arası düzenlemelere sıkı sıkıya uyuyor. Şirket, ISO27701 ve ePrivacyseal ‘ın dahil olduğu birçok güvenlik sertifikaları aldı. Bunları, Avrupa’daki en tesirli gizlilik koruma sertifikaları içinde sayabiliriz. Tüm bu sertifikalar, HUAWEI’nin tasarım, Ar-Ge ve tüm ürün yaşam döngüsü süresince küresel herkes tarafından bilinenlara olan bağlılığının ve kullanıcı gizliliğinin muhafaza edilmesinın bir kanıtı olarak sunuluyor.

EMUI 11 bunun yanısıra yeni gizlilik donanımlarıyla beraber gelir. resimler aktarılırken kullanıcılar dosyayı konum, zaman ve cihaz ayrıntıları gibi tüm duyarlı kişisel verilerden kolayca temizleyebilir. Şifreli notlar, içeriği bir PIN yahut biyometrik kilitle güvence altına alarak kişisel notları da korur.

EMUI 11 Beta Programı

HUAWEI bunun yanısıra EMUI 11 Beta programını da açıkladı. Beta programına uygun cihazlar içinde HUAWEI P40, HUAWEI P40 Pro, HUAWEI P40 Pro +, HUAWEI Mate 30, HUAWEI Mate 30 5G, HUAWEI Mate 30 Pro, HUAWEI Mate 30 Pro 5G, PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 30 RS, HUAWEI MatePad Pro ve HUAWEI MatePad Pro 5G bulunuyor. Beta uygunluğu daha sonraki bir tarihte HUAWEI nova 7 ve bazı ek modelleri daha kapsayacak

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ