Teknoloji Haberleri

Huawei’den Redmi Note 9 kamerasını andıran tasarım

İşlemci sorunları ile uğraşan Huawei ekibinin Xiaomi Redmi Note 9 serisini andıran kamera tasarımı üstünde uğraştığı yaşandı. Bu tasarımın Rusya …

İşlemci sorunları ile uğraşan Huawei ekibinin Xiaomi Redmi Note 9 serisini andıran kamera tasarımı üstünde uğraştığı yaşandı. Bu tasarımın Rusya Federal Sınai Mülkiyet Enstitüsü tarafından onaylandığı açıklandı.

Görüntülere bir göz attığımızda ortalanmış ve dikdörtgen şekline göre dizayn edilmiş olan bir kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Bir iddiaya göre üstünde 6 adet sensör yer alan bu tasarım yeni Huawei Nova modellerinde kullanılacak.

Huawei’den Redmi Note 9 esintisi: Kamera tasarımı

Adı hala belli olmayan bu modelin arkasında 4 adet kamera sensörü bulunuyor. Diğer 2 ufak sensör ise bu kameralara eşlik ediyor. LED flaşının da yer aldığı bu mimari daha evvel hiçbir Huawei imzalı mobil cihazda kullanılmadı.

Seçkin (Premium) bir orta düzey modeli üstünde vakit harcadığı söylenen Huawei, gömülü bir parmak izi sensörü kullanabilir. Zira görselleri incelediğimizde ilk bakışta bu sensöre rastlayamıyoruz.

Sağ üst köşeye incelediğimizde bizi Nova 6 modelinde de gördüğümüz kamera deliği karşılıyor. İnce bir çerceve yapısına ev sahipliği yapan bu mobil cihazın ses düğmesi ile güç düğmesi sağ tarafa konumlandırılmış.

Daha iyi bir tutuş adına kenarları hafifçe kıvrılan bu konsept ürün USB-C bağlantı noktasına, hoparlör ızgarasına, birincil mikrofona ve SIM bölmesine sahip. Kendisinin üst tarafında bir adet ikincil mikrofon ve kızılötesi teknolojisi mevcut. Bu mikrofonun gürültü önleme amacı ile kullanılacağı açıklandı.

3.5 mm’lik kulaklık girişinin bulunmadığı bu tasarım hakıkında elde edilen bilgiler şimdilik bu kadar. Dilerseniz bütün görüntülere galerimizden erişebilirsiniz. Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ