Teknoloji Haberleri

HyperX Pulsefire Raid Özellikleri ve Fiyat Detayları

HyperX Pulsefire Raid Özellikleri ve Fiyat Detayları

HyperX‘in daha evvel incelediğimiz Pulsefire FPS Pro modeli son yıllarda bizi en çok şaşırtan ürünlerden birisi olmuştu. Tartışmasız, bazı zaman eski denilebilecek bir dizaynın bu kadar ele oturan, bu kadar güçlü ve bu kadar ekonomik oluşuna şapka çıkartmış, layıkıyla Editörün Seçimi ödülünü yapıştırmıştık. Pulsefire Raid ise özellikle MMORPG yahut simülasyon oyunları gibi daha fazla tuş gerektiren, daha uzun oyun seanslarında kullanılmak üzere dizayn edilmiş bir ürün.

  • Son derece hafif ve kullanımı rahat
  • Yüksek performans
  • 11 ayarlanabilir tuş
  • Kaliteli işçilik
  • Malzeme çok kaliteli bir his vermiyor
  • DPI ayar tuşu çok ufak

Pulsefire Raid Tasarımı Nasıl?

Tasarımdan başlayalım, Pulsefire Raid daha 10 metreden ben sağ elini kullanan oyuncular için yaratıldım diye bağıran, ergonomik bir fare. Siyah plastikten üretilmiş olan farenin sağ ve sol taraflarında lastik parmak destekleri var ve Pulsefire Raid’in düşük ağırlığı ile birleşince işlerini oldukça iyi yapıyorlar.

Omron Anahtarlar

20 milyon tıklama ömürlü Omron anahtarlar

Aydınlatmalı fare tekerleğinde dönüş modu yer almıyor

Pulsefire Raid Özellikleri Neler?

Pulsefire Raid’in en mühim donanımı 11 programlanabilir tuş demiştik. Üst kısımda aydınlatması olmayan bir DPI

Pulsefire Raid Ağırlığı Ne Kadar?

 

95 gram ağırlığındaki fare iki bölge RGB desteğine sahip, Hyperx NGENUITY yazılımı üstünden bu aydınlatmalar, fonksiyon tuşları ve DPI gibi ayarlamalar kontrol edilebiliyor.

Süper yetenekli bir yazılım değil, Lakin HyperX kendisini bu tarafta çok geliştirdi, Razer’ın Synapse 3, Logitech’in de G HUB ile yaşadığı sorunları düşünürsek, oldukça rahat edeceğinizi düşünüyoruz. Keşke farenin içinde pek çok profil saklanabilseymiş, ama çok da lüzumlu değil doğrusu.

Pulsefire FPS Pro Performansı Nasıl?

Kasanın altında Pulsefire FPS Pro’ya göre yeni bir şey yok, bizce olmasına gerek de yok. PixArt 3389 sensör halen piyasadaki en süratli iki üç sensörden birisi ve son derece tutarlı bir izleme performansına sahip.

16000 dpi‘a kadar önemlilığı ayarlanabilen sensör 450 IPS hız ve 50G hızlanma değerleri ile beklentileri en yüksek oyuncuları bile tatmin edecektir.

Pulsefire Raid Oyun Performansı

Ağırlık dağımı ve hafifliği aracılığıyla War Thunder ve Escape From Tarkov‘da hiçbir sorun yaşamadığımızı ve uzun süren seansların ardından bile rahatsızlık hissetmediğimizi belirteyim. DPI ayar tuşunun biraz ufak olması ise, işler çığrından çıktığında kendine ulaşmayı biraz zorlaştırıyor.

Özetle

Gelelim sonuca. Bir kere Pulsefire Raid‘in en büyük rakibi yine firma içinden. Pulsefire FPS Pro benzer teknik donanımlare sahip ve %30 daha ucuz. Eğer daha fazla tuşa ihtiyaç duyuyorsanız ve hafiflik sizin için hala önemliyse Raid’i tercih edebilirsiniz. Eğer 6 düğme size yeterliyse ve eliniz de biraz büyükse Pulsefire FPS Pro çok daha avantajlı bir tercih olacaktır.

HyperX Pulsefire Raid Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HyperX Pulsefire Raid
Ürün Türü Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 87
Üretici HyperX

Hyperx pulsefire raid fiyat

HyperX Pulsefire Raid

HyperX Mouse

Pulsefire Dart

Pulsefire Surge

Kingston HyperX Pulsefire Core RGB Oyuncu Mouse HX-MC004B

Pulsefire FPS Pro

Hyperx pulsefire gaming mouse

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ