Teknoloji Haberleri

Hyundai yeni Tucson modelini görücüye çıkardı

Hyundai Motor Company, çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği global bir lansmanla yeni Tucson serisini tanıttı. Uzun zamandır beklenen C-SUV …

Hyundai yeni Tucson modelini görücüye çıkardı

Hyundai Motor Company, çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği global bir lansmanla yeni Tucson serisini tanıttı. Uzun zamandır beklenen C-SUV segmentindeki otomobilde deneysel bir dizayna gidilmiş.

Hyundai yeni Tucson ile yeni bir tasarım kimliği ediniyor

İlk kez 2004 senesinde tanıtılan ve dünya çapında 7 milyondan fazla satılan Tucson, Avrupa pazarında da 1.4 milyon adet satış başarısı gösterdi. Hyundai’nin tasarım açısından imajını büyük oranda gözler önüne seren Tucson, şimdi de markanın yeni Sensuous Sportiness yani Duygusal Sportiflik tasarım kimliğini ön plana çıkarıyor.
Geçtiğimiz yıl Los Angeles AutoMobility Fuarı’nda tanıtılan Vision T Concept baz alınarak üretilen Tucson, hibrit, plug-in hibrit ve 48 volt hafif hibrit motor seçenekleriyle de Avrupa pazarındaki elektrikli otomobillere alternatif modeller sunmuş oluyor.


Hyundai’nin hemen hemen tüm pazarlarda sunduğu küresel bir model olan Tucson, birkaç farklı fabrikada aynı anda üretilecek. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı Avrupa pazarı için Çekya’daki Nošovice fabrikasında üretilecek olan Tucson, EV’lerin haricinde benzinli ve dizel motorlarıyla yine bölgedeki önemli modellerden biri olacak.


Yeni Tucson ile ilgili olarak görüşlerini dile getiren Hyundai Avrupa Başkanı ve CEO’su Michael Cole, “Hibrit, plug-in hibrit ve 48 volt hafif hibrit motor seçeneklerimizle, elektrikli modellere karşı olan ilgimizi ve tecrübemizi artırıyoruz. Global olarak, pek çok elektrikli modele sahip bir markayız ve özellikle SUV segmentinde böyle bir hamle yapmamız son derece önemli. Hyundai adına mühim bir kilometre taşı olan yeni Tucson, aynı zamanda Avrupa’daki yükselişimizi ve bağlılığımızı iki katına çıkaracak” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ