Teknoloji Haberleri

İçerik üreticilerine özel! – MSI Creator 17

MSI Creator 17 inceleme videomuz ile içerik üreticilerine hitap eden bu bilgisayarın sahip olduğu özellikleri neler yakın zamandan bakıyoruz.  3D …

MSI Creator 17 inceleme videomuz ile içerik üreticilerine hitap eden bu bilgisayarın sahip olduğu özellikleri neler yakın zamandan bakıyoruz.  3D tasarım, animasyon ve güç gerektiren işlemleri kolayca yerine getirebilen MSI Creator 17 sahip olduğu özellikleri ile dikkatleri çekebiliyor. İşte bu bilgisayar hakkında araştırılan tüm detaylar.

MSI Creator 17 inceleme videosu ile karşınızdayız!

Bakıldığı zaman MSI’ın dizüstü bilgisayarlarında siyah ve kırmızı renkli tasarım ile karışımıza çıkıyordu. Bu bilgisayara baktığımız zaman ise metalik bir gri renk ile karşılaşıyoruz. Renklerin ve tasarımın oyuncu bilgisayarlarına göre farklı olmasının bir diğer sebebi de bu bilgisayarın geliştirici ve içerik üreticilerine hitap ediyor olması. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Bu bilgisayarı nereden satın alabilirim?

MSI Creator 17’yi buraya tıklayarak Hepsiburada üstünden satın alabilirsiniz

MSI Creator 17 sahip olduğu özellikleri

Donanımlara bakıldığı zaman işlemci tarafında bizleri Intel’in i7-10875H işlemcisi karşılıyor. 2,30GHz base clock hızına sahip olan bu işlemci, Turbo Boost  teknolojisi ile beraber 5,1GHz frekans hızlarına kadar ulaşabiliyor. Mobil işlemci tarafındaki en güçlü işlemcilerden biri olan bu işlemciye 32 GB RAM eşlik ediyor. Dual channel olarak bilgisayar içerisinde yer alan bu RAM’ler 2666 Mhz frekans hızına sahip.

Dual channel olarak bilgisayarda yer almasının avantajı olarak daha yüksek performansı burada kullanıcılar yaşayabiliyor. Ekran kartı tarafında ise MSI Creator 17 içerisinde Nvidia’nın performansıyla dikkat çeken RTX 2060 ekran kartı bulunuyor. RTX teknolojisini bünyesinde bulunduran bu ekran kartı 6GB RAM’e sahip. aynı zamanda bilgisayar içerik üreticilerine hitap ettiği için Nvidia Studio driverlarının kurulmasına da imkan veriyor.

İşlem sonrası kullanıcılar tasarım ve render tarafında gözle görülebilir performansı görebiliyor. Genel olarak bilgisayarın donanımlarına baktığımıza performansıyla kullanıcıları tatmin edebileceğini aktarabiliriz. Lakin bu bilgisayarın mühim bir noktası bulunuyor. Msı Creator 17’de Mini Led teknolojisine sahip 4K çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor.

240 aydınlatma birimine sahip olan bu ekran, En kaliteli contrast oranını ve gerçek renkleri görmenize imkan sağlıyor. Özellikle video editörleri için bu ekranın önemli olduğunu aktarabiliriz.

Siz MSI Creatör 17 sahip olduğu özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tüm teknik donanımlar

  • İşlemci:Intel Core  i7-10875H
  • İşletim Sistemi:Windows 10
  • Ekran:17,3″ 3840×2160  IPS Mini LED Ekran
  • Ekran Kartı: RTX2060, 6GB
  • Hafıza:32GB (2x16GB) DDR4 2666Mhz
  • HDD-SSD:Yok – 512 GB  NVMe SSD
  • Ön Kamera:720p Kamera
  • Klavye: Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
  • Ağırlık:2.4kg

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ