Teknoloji Haberleri

İki Yaşındaki Kızıyla Polis Çevirmesinden Kaçan Kadın

İki Yaşındaki Kızıyla Polis Çevirmesinden Kaçan Kadın

Psikolojik sorunları olduğu söylenen ve Konya’daki evinden 2 yaşındaki kızını alıp yola çıkan kadın eşinin ihbarı üzerine porlis tarafından durdurulmaya çalışıldı. Lakin polisin dur ihtarlarına uymayan kadın ortalığı oldukça karıştırdı.

İki yaşındaki kızını alıp otomobille Konya’dan yola çıkan ve eşinin ihbarı üzerine polisi alarma geçiren psikolojik tedavi gören kadın sürücü, 3 ayrı noktada polisin dur ihtarına uymayarak Aksaray istikametine kaçtı.

Aksaray girişinde de polisin dur ihtarına uymayan sürücü, polislerin üzerine araç sürerek kaçmaya çalışırken, 500 metre ileride kurulan kapana girerek otomobilin lastiklerinin patlatılması sonucu durduruldu.

Psikolojik sorunları olan ve bir süredir tedavi gördüğü öğrenilen A.K.Ç. (34), eşinin evde olmadığı sırada 2 yaşındaki kızı F.Ç’yi de alarak 42 GG 205 plakalı otomobille evden ayrıldı.

Kısa bir süre sonra eve geldiğinde eşini ve çocuğunu göremeyen S.Ç. (36), eşinin psikolojik sorunları olması ve tedavi görmesi sebebiyle durumu hemen polise açıkladı. İhbar üzerine harekete geçen Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kadının kullandığı otomobili Aksaray Konya Karayolunda Plaka Tanıma Sistemi (PTS) aracılığıyla bularak Aksaray istikametine gittiğini tespit etti. bunun üzerine Aksaray yönünde ortalama 5 kilometre ileride uygulama yapan ekiplere anonsla bilgi verildi.

Yolda güvenlik önlemleri alan polis ekipleri kadının kullandığı araca dur ihtarında bulundu. A.K.Ç. polisin dur ihtarına uymayarak aşırı süratli biçimde Aksaray istikametine kaçmaya devam etti.

Bu sırada Kızören mevkisinde yeralan jandarma ekiplerine bilgi verildi. Bir süre sonra Kızören mevkisinde jandarma ekiplerinin de dur ihtarına uymayarak hızla kaçmayı sürdüren sürücü A.K.Ç, Aksaray istikametine devam etti. ardından yol güzergahındaki Aksaray’ın Sultanhanı İlçe Polis Merkezine haber verildi. Sultanhanı İlçe Polis Merkezi ekipleri de yolda güvenlik önlemi alırken, A.K.Ç. burada da dur ihtarına uymayarak hızla Aksaray istikametine kaçmayı sürdürdü.

Aksaray girişinde kapan kuruldu

Aksaray girişinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Sürücü A.K.Ç.’nin psikolojik sorunları olması ve otomobilde 2 yaşında bir kız çocuğunun bulunması sebebiyle Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri büyük bir duyarlıiyetle operasyonu yönetirken, kadının 3 ayrı noktada dur ihtarına uymadığı ve yine durmayacağı değerlendirilerek uygulama noktasından 500 metre ileriye kapan kuruldu. Aksaray’a giren kadın sürücüyü arkasından bir sivil ekip otosu devamlı olarak takip etti. Uygulama noktasına yaklaşması bilgisi üzerine uygulama noktasında yeralan polis ekipleri yoldan geçen araçlarla kısmen depolama yaptı. ardından hızla geldiği görülen kırmızı otomobil depolama yapılmasına rağmen dur ihtarında yeralan polis memurunun üzerine araç sürerek sağında yeralan aracı kıl payı kurtararak süratli bir biçimde uygulama noktasını geçti. bunun üzerine 500 metre ileride yeralan kapan diğer polis ekipleri tarafından açıldı. A.K.Ç. otomobille kapanın üstünden geçerken, patlayan lastikler bir süre sonra indi. Karasu Kavşağı’na kadar devam eden kadın sürücü burada lastiklerinin inmesi ve kırmızı ışıkta bekleyen diğer araçlar olması sebebiyle durmak zorunda kaldı. Polis ekipleri her ihtimale karşı yolda ve çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, lastikler polis ekiplerince bıçakla kesilerek tamamen patlatıldı.

Kadın ve çocuğun sağlığı için otomobilin camı kırıldı

Araç içerisinde kapıları kilitleyen sürücü A.K.Ç. polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Camları tamamen kapatarak kapıları kilitleyen kadın, uzun süre polis ekiplerince ikna edilmeye çalışıldı. Uzun uzun uğraşan ve yoğun bir çaba gösteren polis ekipleri kadına kapıyı açtıramadı. Havanın sıcak olmasını, otomobilin camlarının da tamamen kapalı olmasını ve araç içerisinde 2 yaşında bir kız çocuğunun bulunmasını göz önünde bulunduran polis ekipleri bunalma ve boğulma ihtimaline karşı kadın ve kızının sağlığı açısından otomobilin camını kırmak zorunda kaldı. Polis memuru araçtan getirdiği acil çıkış demiri ile otomobilin sağ ön camını kırdı ve içeriye hava girmesini sağladı.

“Sabri korkuyorum, Fatma’yı kaybetmek istemiyorum”

Eliyle camları temizleyen polis bu sefer de kadının çığlıklarıyla karşı karşıya kaldı. Kadının psikolojik sorunları olması sebebiyle polis ekipleri büyük bir duyarlıiyetle kadına yaklaşmaya çalıştı. İlk olarak kadının kucağında yeralan ve ağlayan kız çocuğunu almak isteyen polis ekipleri kadının çığlıkları ve ısrarı üzerine çocuğu alamadı. Kadının sakinleşmesi için su vererek ikna etmeye çalışan polis ekipleri olay yerine 112 acil yardım ekibi çağırdı. Sağlık ekipleri de kadını ikna etmek için uzun bir süre çaba sarf ederken, korkan kadın telefonla eşini aradı. Eşinden yardım isteyen kadın zaman zaman, “Benim çocuğum, hayır. Sabri, Sabri, Sabri lütfen gel. Biraz uzaklaşın benden. Çantamı bırak. Sabri etrafımızda bir sürü adam var. Bir dakika sessiz olun. Sabri çabuk yetiş Sabri, Fatma çok korktu. Nevşehir yolundayız. Kapıları açtılar zaten hava alıyoruz” dedi. Polis ekipleri korkmaması gerektiğini defalarca söylemesine rağmen korkularını gideremeyen ve sürekli ağlayan A.K.Ç, “Lütfen beni bir rahat bırakın. Kapıları kapatın. Eşimle rahatça konuşayım sonra ne olacaksa olsun. Sabri korkuyorum. Korkumu giderecek bir şey söyler misin bana. Senin sesini duymak istiyorum. Fatma’mı almazlar değil mi? Sabri, Fatma’yı kaybetmek istemiyorum” telefonda eşine ağladı.

İşte O dakikalar:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ