Teknoloji Haberleri

İnsan Beyninin Bilinmeyen Sırları

İnsan Beyninin Bilinmeyen Sırları

İnsan Beyninin Bilinmeyen Sırları

 

Çoğu insan beyinleri hakkında aslında çok az bilgiye sahip. İnsan beyninin bilinmeyen sırları; nasıl çalıştığı, sinir hücreleri, renginin anlamları gibi bilinmeyenlerle karşınıza çıkmaktadır.

İnsan beyni 1.3 kilogramdır ve yaklaşık 90 milyar sinir hücresi bulundurmaktadır. Kadınlar erkeklere göre beyninde daha fazla gri madde bulunduruyor. Bu gri madde insanın dil yeteneğinin iyi gelişmiş olması demektir. Eğer, egzersizler düzenli yapılırsa bu gri madde miktarı arttırılabilir. Gri madde denmesinin sebebi ise, öldükten sonra gri rengini aldığıdır. Normal bir insanın canlı beyni pembe renktedir. Canlı beyni incelendiğinde ise erkeklerde kadınlar daha fazla ak madde ve omurilik sıvısı vardır. Araştırmacıların ak madde dediği bu kısım elektriksel mesajları iletme konusunda hızını arttıran bir maddedir.

 

İnsanlar için gün içerisinde en çok ihtiyaç duyulan şey enerjidir. Beyin de enerji üretme için görevlidir aslında. Uyuyan bir beyin bile 25 Watt’lık ampulü çalıştırabilecek güçle enerji üretmektedir.

 

Beynin büyük ya da küçük olması insanlar arasında zeka yönünden farklılık yaratmıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ