Teknoloji Haberleri

Instagram, fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor

Instagram ekibinin paylaşıma link ekleme sistemi için bir patent aldığı yaşandı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un 2016 senesinde almayı …

Instagram, fiyatlı bir özellik üzerinde çalışıyor

Instagram ekibinin paylaşıma link ekleme sistemi için bir patent aldığı yaşandı. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un 2016 senesinde almayı başardığı bu patent artık Instagram için de kullanılabiliyor.

Yeni sistemin hala yapım aşamasında olduğu söylendi. Bu projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği belli değil. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg ilgili patent hakkında hala herhangi bir açıklama yapmadı.

Instagram paylaşıma link ekleme sistemi değişebilir

Alınan patentte kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlara eklenmek istenen bağlantı adresleri için ücret talep edileceği yazıyor. Instagram, kullanıcıların kendi paylaşımlarına link eklemesine izin veriyor Lakin diğer kullanıcılar bu linklere tıklayamıyor.

Bu sistem hayata geçirildiği takdirde kendi paylaşımına eklediği linkin diğer kullanıcılar tarafından tıklanmasını isteyen kullanıcılar 2 dolar ödemek zorunda olacak. Birçok kişi reklamını yapmak istediği sitenin adresini kendi biyografisine ekliyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a ait olan bu sistemin tercih edilip edilmeyeceği birçok kişi tarafından tartışılıyor. Bir sosyal paylaşım sitesi platformunun bir başka sosyal paylaşım sitesi platformunda yer alan özellikten esinlenip bunu kendisine uyarlaması artık yadırganmıyor.

resimlerın açıklamalarına eklenen bağlantı adreslerine tıklanamaması birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmıyor. Bunun haricinde son zamanlarda herhangi bir kuralı ihlal etmeyen hesapların bile sebepsiz yere kapattırılması da kullanıcıları tedirgin eden diğer unsurlar içinde bulunuyor.

Bu patente ulaşmak ve daha fazla bilgiye erişmek istiyorsanız “buraya“ tıklayabilirsiniz. Sizce bu uygulama ülkemizde hayata geçirilir mi? Geçilirse kullanıcılardan ne kadar ücret istenir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ