Teknoloji Haberleri

Instagram Hesabı Kapatma

Instagram Hesabı Kapatma

Instagram Hesabı Kapatma

Instagram hesabını akıllı cihaz kullanıcıları bir hevesle açtıkları ve bir süre kullandıktan sonra sıkılmaya başlıyorlar. Başkaları tarafından rahatsız edilmeye başlanması veya sıkılmaya başladıkları için kapatmak istiyorlar. Instagram hesabını bir hevesle açtıkları zaman kimsenin takip etmediği, fotoğraflarının beğeni almadığı bir hesap olduğunu düşündüğünüz zaman Instagram Hesabı Kapatma sayfasına bakmaya başlıyorsunuz.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızı silerken bütün paylaşımlarınız ve gönderip gelen bütün mesajlarınız kalıcı olarak silinecek olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri hesabınızı silmeden önce kaydedebilirsiniz isterseniz.

 

Instagram hesabınızı kapatmak için bilgisayara veya akıllı cihazınızın internet sayfası gerekecektir. Akıllı cihazınızdan Instagram hesabından çıkış yapmanız gerekmektedir.

 

Akıllı cihazdan internet sayfasından ya da bilgisayarınızdan instagram sayfasından giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adınızın olduğu bölüme tıkladığınız zaman açıklan yerde profili düzenle seçeneğini açıyoruz.

 

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ sayfasından neden hesabınızı silmek istediğinizi sormaktadır.

 

Seçiminizi yaptıktan sonra şifre istenmektedir. Şifreyi girdikten sonra ise hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğinden hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesabınızı silme işlemini yaptıktan sonra aynı hesabı tekrar aktif hale getiremeyeceğinizi söylemek gerekir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ