Teknoloji Haberleri

Instagram hikayelerini istemediğiniz kullanıcılardan gizleme

Instagram hikayelerini istemediğiniz kullanıcılardan gizleme

Instagram, her geçen gün eklenen yeni özellikleriyle kullanıcıların yoğun ilgisini görüyor. Kullanıcı sayısının hızla artması ile birlikte kullanıcılar; özel yaşamlarından kareleri herkesle paylaşmak istemeyebilir. Instagram, paylaşımlarınız için çeşitli seçenekler sunuyor.

Paylaştığınız hikayeleri görebilecek kullanıcıları Instagram’ın temel ayarlar bölümünden ayarlayabiliyoruz. Instagram hikayelerini istemediğiniz kullanıcılardan gizleme özelliğini kullanabilmek için önce profilinizi açmanız ve ekranın tepesinde yer alan üç nokta simgesine basmanız gerekiyor. Ardından Hesap başlığı altında yer alan Hikaye Ayarları seçeneğintıklıyorsunuz. Bu kategorinin en başında “hikayeyi gizle” seçeneği yer alıyor. Altında ise bir sayı görünüyor. Eğer daha önce kimseyi engellemediyseniz burada 0 rakamı yer alıyor. Onun üstüne bastığınızda sizi takip eden hesapları görüyorsunuz. Bunlar arasından istediklerinizi seçiyorsunuz. Ardından sağ üst köşedeki onaylama işaretine basarak ayarları kaydediyorsunuz. Hepsi bu kadar!

Instagram hikayelerini istemediğiniz kullanıcılardan gizleme özelliği kullanıcıların profilinize erişmesine engel olmuyor. Bahsi geçen hesaplar paylaştığınız fotoğrafları görebiliyor ve beğeni bırakabiliyor. Sadece hikaye paylaştığınızdan haberdar olmuyor. Takip ettiği tüm hesapların hikayelerini izlese de, sizinki onlar arasında çıkmıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ