Teknoloji Haberleri

Instagram kıssa müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram Müzik uzun bir bekleyişin daha sonra ülkemizde kullanıma sunuldu. bununla beraber Instagram müzikli story paylaşımlarını yapmak …

Instagram Müzik uzun bir bekleyişin daha sonra ülkemizde kullanıma sunuldu. bununla beraber Instagram müzikli story paylaşımlarını yapmak ülkemizde mümkün duruma geldi. Aslını söylemek gerekirse basit bir işlem olmasına karşın Instagram hikaye müzik ekleme işlemini nasıl yapacağı hakkında bilgi sahibi olmayanlar olduğunu gördük.

Bu kapsamda resimli ve videolu anlatım ile karşınızdayız. Tercihinize göre aşağıdaki videoyu izleyebilir yahut hemen altında yer alan resimli anlatımdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram müzik ekleme Türkiye’de!

Ülkemizdeki kullanıcılar binlerce şarkıdan oluşan kütüphaneyi kullanarak hikayelerine müzikler ekleyebiliyor. bununla beraber müzikli hikayeler için bunun yanısıra video kaydı yapmaya yahut video düzenleme programları kullanmaya gerek kalmadı.

Birini etiketlemek kadar basit olan bu işlem yani Instagram müzikli story aracılığıyla daha keyifli paylaşımlar yapabiliyorsunuz.

Sunulan müziklerin tamamı lisanslı olduğu için ses kaliteli oldukça iyi düzeyde. bununla beraber arka planda müzik açılarak çekilen hikayelere kıyasla çok daha kaliteli. Kullanıcılara sunulan tek avantaj ses değil. aynı zamanda eklediğiniz parçanın sözlerinin ekranda görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Instagram hikaye müzik ekleme

– iOS yahut Android farketmeksizin, Instagram uygulamasını açın ve sol üst kısımdaki “Kamera” simgesine dokunarak Instagram Hikayeler’e geçiş yapın.

– Hikayeyi oluşturduktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Çıkartmalar” simgesine ve daha sonra Müzik etiketine dokunun.

– Bu kısımda popüler müziklerden birisini seçebilir yahut arama bölümünü kullanarak eklemek istediğiniz müziğin kütüphanede olup olmadığını görebilirsiniz.

– Hikayeye eklemeden evvel bu kısımda müziğin önizlemesini dinleyebilirsiniz. Eklemek ve müzik üstünde değişiklikler yapmak için üzerine dokunmanız yeterli.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ