Teknoloji Haberleri

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırmak: Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Sosyal platformlar içinde popüler olmayı sürdüren Instagram’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. yükselen kullanıcı sayısı sebebiyle öne çıkmak …

Instagram’da Takipçi Sayısını Arttırmak: Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Sosyal platformlar içinde popüler olmayı sürdüren Instagram’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. yükselen kullanıcı sayısı sebebiyle öne çıkmak talep edenlerden iseniz, işiniz gün geçtikçe zorlaşıyor.

Bu yazımızda Instagram’da takipçilerini çoğaltmanın yollarını açıklayacak, bunun için bazı ipuçlarını sizlerle sunacağız.

1. Diğer Sosyal Platformlarda Paylaşın

Instagram’daki gönderilerinizi Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Pinterest, YouTube ve bazı zaman kendi web sitenizde tekrar paylaşmanız, Instagram sayfanıza daha çok kişiyi çekmenizi sağlayacaktır.

2. Sayfanıza Eşsiz Bir Stil Kazandırın

Kullanıcıların sizi takip etme tercihi, yayınladığınız içeriğin kalitesine ve içeriği sunma şeklinize bağlı olarak değişiyor. Kötü bir biçimde çekilmiş resimlerı art arda paylaşmanız, potansiyel takipçileri kaybetmeniz anlamına gelebilir. Daha fazla takipçi elde etmenin En kaliteli yolu, bir stil yahut tema oluşturmak. Profiliniz için kullanabileceğiniz birçok hazır tema olduğunu altını çizelim.

Profil sayfanızda tek bir stil yahut tema kullanmazsanız, geniş bir takipçi kitlesi elde etmekte zorlanabilirsiniz.

3. Hashtag’leri Gerektiği Gibi Kullanın

Hashtag’leri kullanırken açıklayıcı olmanızda yarar var, Lakin popüler hashtag’leri de unutmayın. bununla beraber belirli konuları arayan bireylerin sizi bulmasını mümkün hale getirmiş olacaksınız.

4. Konum Etiketlerini Unutmayın

Yerel Instagram kullanıcılarının dikkatini çekmek için gönderilerinize konum ekleyin. bununla beraber kullanıcılar, Instagram’ın arama çubuğundaki Konumlar sekmesini kullandığında, sizin gönderilerinizi bulabilirler.

5. yararlı Açıklamalar Yazın

yayınladığınız her fotoğrafın altına bir cümle yazmak, Sürekli yeterli olmayabilir. Açıklayıcı olmanız, takipçilerinizin sizin hakkınızda daha şey öğrenmesini ve bazı zaman yeni şeyler öğrenmesini sağlayabilir. Uzun açıklamalar, otomatiğe bağlanmış gibi resimler paylaşan biri gibi görünmenizin de önüne geçecektir.

6. İlgi Çeken Hikayeler Oluşturun

Sık sık video paylaşmanızda yarar var, Bunun yanı sıra hikaye paylaşımlarını da sık yapmayı düşünebilirsiniz. Hikayeler, başkalarının akış sayfasının en üstünde göründüğünden kolayca erişilebiliyor ve günlük hayatınız hakkında bilgi vermenizi sağlayabiliyor (bu yazıyı okuduğunuza göre, hayatınızı bir miktar paylaşmayı istiyor olsanız gerek).

7. Düzenli Olarak Paylaşın

Instagram’ın yeni gönderileri başkalarının akışlarına dahil etme olasılığı Tamamen doğal olarak daha yüksek. Bunun yanı sıra kullanıcıların daha evvel etkileşimde yer aldığı gönderilere benzer gönderiler de daha yüksekte görünüyor. Başkalarının neyi beğendiğini kontrol edemeseniz de, sıkça paylaşım yaparak daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

8. IGTV Serisi Başlatın

Videolarınızı bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız, Instagram’ın yalnızca videolardan oluşan platformu IGTV’de bir video serisi oluşturabilirsiniz. Burada 10 dakikalık videolar oluşturmanız mümkün, üstelik bu videolar IGTV’yi yüklemeden, herkes tarafından bilinen Instagram uygulaması üstünden izlenebiliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ