Teknoloji Haberleri

Intel Iris Xe grafik ünitesinden yeni bilgi geldi!

Intel’in üstünde uğraştığı 11. nesil işlemci ailesi olan Tiger Lake ailesinde kullanılacak entegre ekran kartları hakkında yeni bir sızıntı …

Intel’in üstünde uğraştığı 11. nesil işlemci ailesi olan Tiger Lake ailesinde kullanılacak entegre ekran kartları hakkında yeni bir sızıntı yaşandı. APISAK isimli Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımla beraber Intel Iris XE ekran kartının saat hızı yaşandı.

Yeni Intel işlemcilerin ekran kartı biçimleniyor!

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni işlemcilerin içine entegre edilen Iris Xe ekran kartı hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da paylaşılanlara göre yüzde 26 hız aşırılan ekran kartının 1650 MHz frekans hızına ve 28W güç tüketimine sahip olduğu yaşandı.

Intel’in yeni işlemci ailesi, Willow Cove çekirdeğine ve XE-LP grafik birimine sahip olacak. aynı zamanda 10 nm SuperFIN fabrikasyon düğümü ile gelecek.

Tiger Lake serisinde kullanılması planlanan Iris Xe ekran kartının, bir evvelki nesle göre iki kat daha yüksek performans sunması bekleniyor.

Ortaya çıkan verilerin, bir evvelki testte çıkan saat hızından 100 MHz daha yüksek olduğunu da ekleyelim. Geekbench testinde ortaya çıkan ve Tiger Lake işlemcilerde kullanılması planlanan grafik birimi 1550 MHz frekans hızına sahipti.

Yeni Intel işlemcilerde kullanılacak ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ