Teknoloji Haberleri

İnternetten Bedava SMS Gönderme

İnternetten Bedava SMS Gönderme

İnternetten Bedava SMS Gönderme Nasıl Yapılır?

İnternetin yaygın kullanılması ile birlikte her ne kadar SMS göndermek eski popülerliğini kaybetse de yine de kullanılmaya devam etektedir. İnternetin olmadığı ve konuşma ya da SMS paketlerinin bulunmadığı durumlarda özellikle acil mesajların ulaştırılması gerektiğinde bedava SMS hizmeti oldukça işe yaramaktadır. Peki, internetten bedava SMS gönderme nasıl yapılır?

 

İnternetten SMS göndermek için Vodafone, Turkcell ya da Avea gibi operatörlerde kullanmış olduğunuz bir numaranızın bulunması gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz operatörün online işlemler bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu işlemin yapılması için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Online hizmetlere girmek için telefon numaranız ve SMS yolu ile ücretsiz olarak aldığınız şifrenin girilmesi gerekmektedir. Online işlemler bölümünden bedava SMS bölümlerine girerek SMS göndermek istediğiniz numarayı ve mesaj metnini girerek gönder butonuna tıklamanız gerekmektedir.

 

İnternetten Bedava SMS Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten bedava SMS göndermek için pek çok farklı yöntemi kullanabilmeniz mümkün olsa da pek çok kişi bu sebepten dolayı mağdur olabilmektedir. Bilgisayarınız ile yapacağınız işlemlerde bilmediğiniz ve güvenli olmayan sitelerden SMS göndermeyi denediğinizde bilgisayarlarınıza casus yazılımları indirmeniz mümkündür. Bu da kişisel bilgilerinize ulaşılmasına neden olmaktadır.

 

Pek çok dolandırıcılık işlemleri de yine bedava SMS gönderme üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca cep telefonu numaralarınıza tele-pazarlamacılar tarafından bu yöntem ile kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ