Teknoloji Haberleri

iOS 10 Çok Isınıyor

iOS 10 Çok Isınıyor

iOS 10 Çok Isınıyor

Apple’ın bu sene 5, 5s ve üzerine modeller için geliştirdiği iOS 10 sürümü genel olarak başarılı bulundu ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. iOS 10 ile mobil anlamda birçok yeniliği de getiren Apple, bunun yanı sıra yeni geliştirdiği modeller ile de kullanıcılarını tatmin etmeye devam ediyor.

iphone-isinma-sorunu

 

Güncellemenin Başlarında Yaşanan Isınma Sorunu

Cihazını IOS 10 sürümüne güncelleyen kullanıcılar, ilk başlarda belirli bir ısınma problemi yaşayabilmektedir. Ancak söylemek gerekir ki, bu durum genel olarak tüm modellerde yaşanmayabiliyor. Kullanıcıların belli bir kısmının şikâyet ettiği ısınma sorunu, cihaz üzerinde kalıcı bir sorun oluşturmamaktadır. Sürümü yeni yüklediğiniz zaman, telefona yüklü olan tüm uygulamaların da güncellenmesi gerekmektedir. Bu güncellemeleri kendiniz yapmasanız bile, arka planda güncellenmeye devam etmektedir. Bu da cihaza gereğinden fazla yük binmesine neden olmakta ve cihazın ısınmasına neden olmaktadır.

 

Apple Rahatlatan Açıklamayı Yaptı

Konu ile ilgili olarak gerekli açıklamayı yapan Apple, bu durumun cihazlar üzerinde kesinlikle kalıcı bir durum oluşturmadığını söyledi. Bu konuda cihazda ısınma sorununun sona ermediğini söyleyen kişilerin teknik servise başvurması gerektiğini söyleyen şirket, ısınma sorununun yalnızca IOS 10 sürümü ile ilgili olmayacağını bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ