Teknoloji Haberleri

iOs 10 ‘da Uygulama Silme

iOs 10 ‘da Uygulama Silme

iOs 10 ‘da Uygulama Silme

iOs 10 ‘da uygulama silme işlemi diğer sürümlerinde olduğu gibi yine aynıdır. İos kullanıcıları için bu işlem aslında çok kolaydır. Bazı durumlarda hatta yanlışlıkla silinme işlemi olduğu için bazı şikayetlerde olmaktadır.

Uygulama Nasıl Silinir

Iphone’ da Ios 10 sürümünde uygulamalarımızı silmek için herhangi bir uygulamanın üzerine basılı tutmamız gerekiyor. Basılı tuttuktan sonra ekran ve ekranda ki uygulamalar titremeye başlıyacaktır.  Bu titreme başladıktan sonra silinebilecek uygulamaların üzerinde ”x” işareti çıkacaktır. Bu işaret biraz küçük olduğu için dikkatlice baktığınız zaman görebileceksinizdir. O işarete tıkladıktan sonra size emin misin gibi bir soru soracaktır onada evet dedikten sonra uygulama silme işlemeniz başarı ile gerçekleşmiş olacaktır.

 

Bazı uygulamarın üzerinde ”x” işareti çıkmıyor ise ayarlardan genel bölümüne girerek sınırlama seçeneğine giriyoruz. Orada sınırlanmış uygulamaları kaldırarak silme engelini ortadan kaldırmış oluyoruz. Bu engeli ortadan kaldırdıktan sonra yine aynı işlemi uygulayarak uygulama silme işleminizi gerçekleştire bilirsiniz. Ekrana basılı tutarak aynı zaman uygulamaların yerlerini değiştire bilir taşıya bilirsiniz. Ekranı sağa sola iterek bütün uygulamalara erişebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ