Teknoloji Haberleri

İos 10 ile Gelen Problemler ve Çözümleri

İos 10 ile Gelen Problemler ve Çözümleri

İos 10 ile Gelen Problemler ve Çözümleri

İos 10’da ekran kilidini açmak için ana ekran düğmesine 2 kere basmamız geriyor. Eski yönteme dönmek aslında çok basit.

Çözümü

İlk olarak ayarlara giriyoruz. Genel sayfasına giriyoruz ve oradan erişilebilirlik bölümünü seçiyoruz. Burada ise Ana Ekran Düğmesini seçiyoruz. Parmağınızı koyarak aç sekmesini etkinleştirin. Artık Ios 9’daki gibi Ekran kilidini açabiliriz.

 

Yeni gelen sürümle birlikte artık şarjınız daha çabuk mu bitiyor?

Çözümü çok basit! Ekran parlaklığı ilk bakmamız gereken yer. Eğer parlaklık gereğinden fazla ise onu kısıyoruz ve ardından arka planda çalışan uygulamalara bakıyoruz.

 

Ayarlardan genel seksine giriyoruz. Arka plan uygulama yenile sekmesine girerek istemediğimiz uygulamaların yenilenmesini devre dışı bırakıyoruz. Buna alternatif olarak ise düşük güç modu özelliğini de kullana bilirsiniz.

 

Yeni Sürümdeki bir diğer sıkıntımız ise Wifi bağlantımızın bozulması. Bu Sorun ağ bağlantılarınızın sıfırlanması ile kolayca çözülebilir. Ayarlardan genel sekmesine gelin en altta sıfırla seçeneği bulunuyor. Buradan yalnızca 3. seçeneği seçiyoruz ve sıfırlıyoruz. Ardında bağlanmak istediğimizde tekrar şifreleri girip bağlantımızı gerçekleştiriyoruz ve herhangi bir sorunumuz kalmıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ