Teknoloji Haberleri

ios 10 Mesaj Engelleme

ios 10 Mesaj Engelleme

ios 10 Mesaj Engelleme

 

Kullanıcıları tarafından merakla beklenen IOS 10 sürümü kullanıma açıldı. IOS tabanlı telefon kullanıcıları yapacakları güncelleme ile IOS 10 sürümüne sahip olabilirler.

IOS 10 Sürümü Yenilikleri

Piyasaya sürülen IOS 10 sürümü özellikle Mesajlar bölümü için çağ açar nitelikte. Yeni sürümle birlikte IOS kullanıcıları mesajlarda daha büyük emoji, tahminler kısmında kullanılan kelimelerin yerine çıkan emojiler ile kelimeyi yer değiştirme, Imessages uygulamaları, Gıf ve çıkartma gönderimi, görünmez mürekkep ile ileti gönderimi, tam ekran konfeti efekti, el yazısı ve selfie ile mesaj ve hareketli doodles gibi birçok yeni özelliğe sahip olacaklar. Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra IOS 10 kullanıcıları istenmeyen kullanıcılardan gelen mesajları da engelleyebilecekler.

IOS 10 Mesaj Nasıl Engellenir?

Sahip olduğunuz IOS 10 sürümlü akıllı telefonlarınızda istenmeyen kişilerden gelen mesajları engellemek artık oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken tek şey mesaja gelip, sağ üst kısımda yer alan “i” simgesine dokunmak. “i” simgesine dokunduktan sonra alt tarafta block contact yani kişiyi engelle seçeneğini göreceksiniz. Kişiyi engelle butonuna bastıktan sonra artık o kullanıcıdan gelecek olan mesajlar otomatik olarak engellenecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ