Teknoloji Haberleri

ios 10 Telefonu Kaldırınca Ekran Açılmıyor

ios 10 Telefonu Kaldırınca Ekran Açılmıyor

ios 10 Telefonu Kaldırınca Ekran Açılmıyor

 

Geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan İos 10 sürümü kullanıcılarına yepyeni özellikler sunuyor. Çeşitli yenilikleri içeren İos 10 kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş durumda. Bu özelliklerin başında ise kilit ekranı geliyor.

Kilit Ekranı Özelliği Nedir?

 

İos 10 tarafından yeniden tasarlanan kilit ekranı özelliği ile birlikte “Uyandırmak için kaldırın / Raise to Wake” özelliği de kullanıma sunulmuş. Peki, ama bu özellik nedir, ne işe yarar?

 

Uyandırmak için kaldır özelliği ile herhangi bir yerde duran telefonu oradan aldığınızda otomatik olarak ekran ışığı yanacak ve bildirimleri bu sayede görebileceksiniz. Ayarlar sekmesi altındaki Ekran ve Parlaklık ayarlarından bu özelliği aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz.

 

İos 10 Telefonu Kaldırınca Ekran Açılmıyor

Yayınlanması ile birlikte İos 10 sürümünü alan kullanıcıların bazısı telefonu kaldırdığında ekranın açılmadığından şikâyetçi. Bunun için ayarlar kısmında bulunan ekran ve parlaklık ayarları bölümünün alt tarafında yer alan Uyandırmak için ‘kaldır’ seçeneğinin aktif konuma getirilmesi çoğu zaman geçerli çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

 

Fakat işin bir de destekleme bölümü var. Ne yazık ki bu özellik şimdilik M9 hareket yardımcısına sahip modellerde kullanılabiliyor. Bu özelliğe sahip telefonlar şimdilik Iphone SE, Iphone 6S, Iphone 6S Plus, Iphone 7 ve Iphone 7 Plus

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ