Teknoloji Haberleri

İOS 11.0.3 güncellemesi kullanıcıların hizmetine sunuldu

İOS 11.0.3 güncellemesi kullanıcıların hizmetine sunuldu

İOS 11.0.3 güncellemesi kullanıcıların hizmetine sunuldu

Apple firmasının işletim sistemi olan İOS 11 ‘de meydana gelen sorunlar kullanıcılar tarafından çok fazla eleştirilen konuların başında gelmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde yayınladığı bu son sürümünde meydana gelen sorunlardan dolayı müşterilerinin eleştiri yağmuruna tutulan Apple firmasının yeni sürümü olan İOS 11.0.3’de düzeltme yaptığı detayları buradan sizlere açıklamak istiyoruz.
İOS 11 sürümümün hayata geçmesinden hemen sonra birçok sorunun baş göstermesi kullanıcıların çileden çıkmasına neden olmuştu. Özellikle de WhatsApp’da meydana gelen yazışma sorunlarını kısa süre içerisinde düzelterek sorunu halleden firmanın yeni sürümü olan İOS 11.0.3’ü yayınlamasından sonra birçok sorun ortadan kaldırıldı.
278,4 MB boyutlarında olan bu son güncellemenin detaylarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

İOS 11.0.3’de Yapılan düzeltmeler

İOS 11.0.3’de yapılan güncellemeler arasında iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde meydana gelen ses sorunları halledildi. Özellikle ses konusunda geri bildirim ve bildirim sesleri konusunda kullanıcıların şikayet ettiği konuları kısa süre içerisinde çözüme kavuşturan firmanın son sürümde bu sorunu ortadan kaldırdığını görüyoruz.
AppStore üzerinde meydana gelen sorunda düzeltildi. Özellikle iPhone 6S modellerinde meydana gelen ekran dokunmatiği problemi bu son sürüm ile düzeltildi. Sadece 6S modellerinde meydana gelen bu ekran dokunmatiği sorunu yaşayan kullanıcıların kısa süre içerisinde yeni sürümü indirerek bu sorundan kurtulmaları gerekmektedir.
İOS 11.0.3 ile gelen güncellemede kullanıcılarına detaylı bir not paylaşan Apple’in bu konuda yaptığı açıklamayı da buradan belirtmek istiyoruz.

Telefonlarda kullanılan parçaların orijinal olmaması durumunda ciddi sıkıntıların meydana gelebileceğini, bu yüzden telefonlarda tercih etmeniz gereken parçaların orijinal olup olmadığına özen göstermeniz gerektiği açıklanmıştır. Orijinal olmayan Apple parçalarının telefonlarda kalıcı hasarları meydana getirme riskini göz önünde bulunduran firma bu yüzden sizleri uyarmaktadır.
İOS 11.0.3 güncellemesi yapmak isteyen kullanıcıların telefonda bulunan “ Ayarlar “ menüsü içerisinden “ Genel “ bölümüne girdikten sonra “ Yazılım Güncelleme “ bölümünden son sürümü yüklemeleri gerekmektedir. Ancak telefonda yeteri kadar depolama alanı olmayan kullanıcıların bu güncellemeyi yapma şansları bulunmamaktadır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ