Teknoloji Haberleri

iOS 13.7 yayınlandı! Corona virüs değişikliği

Apple’ın yeni iPhone modellerini içerisinde yer aldığımuz Eylül ayı içerisinde tanıtması bekleniyor. iPhone 12 serisi tanıtıldıktan sonra iOS 14 …

Apple’ın yeni iPhone modellerini içerisinde yer aldığımuz Eylül ayı içerisinde tanıtması bekleniyor. iPhone 12 serisi tanıtıldıktan sonra iOS 14 güncellemesi kullanıma sunulacak. Bu kapsamda iOS 13 için yeni bir güncelleme yayınlanması beklenmiyordu. Apple, iOS 13.7 güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıktı.

iOS 13.7 güncellemesi çıktı!

Apple ve Google tarafından geliştirilen Maruz Kalma Bildirimi API‘sı, iOS 13.5 ile kullanıcılarla buluşmuş ve ilk aşamada halk sağlığı ytesirlilerinin kullanımına sunulmuştu. iOS 13.7 güncellemesi ile beraber kullanıcılarına corona virüs ile mücadele sürecinde bildirim alması için artık uygulama yüklemesine gerek yok.

Maalesef bu değişiklik ülkemizde herhangi bir etkiye neden olmuyor. Zira Maruz Kalma Bildirimi ülkemizde çalışmıyor ve ne zaman geleceği bilinmiyor. Bunlara ek olarak güncelleme notlarında hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeren iOS 13.7’nin, yeni Memoji çıkartmaları ve Dosyalar uygulamasından iCloud Drive klasörü paylaşma donanımı sunduğu belirtiliyor.

Güncellemeyi yüklemek talep edenlerin yapması gereken oldukça basit: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunun takip edilmesi yeterli olacaktır. Bu güncellemeyi iOS 13’ü destekleyen ve hali hazırda yüklü olan tüm iPhone modelleri aldı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ