Teknoloji Haberleri

iPad Pro 2018’i andıran konsept tasarım: iPad Air 4

1 hafta evvel iPad Air 4 tasarımı için hazırlanan görsellerin yer aldığı söylenen bir kullanma kılavuzu ortaya çıkmıştı. Apple, bu kılavuz …

1 hafta evvel iPad Air 4 tasarımı için hazırlanan görsellerin yer aldığı söylenen bir kullanma kılavuzu ortaya çıkmıştı. Apple, bu kılavuz hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Söz konusu olan rehber sırrıni şimdilik koruyor.

İnce çerçeveli tabletlere gösterilen rağbeti fırsata çevirmek isteyen teknoloji firması, kimlik doğrulama sisteminin yüze değil dokunmaya bağlı olmasını istiyor. Bu bağlamda yeni tablette kullanıcıları Face ID yerine Touch ID karşılayabilir.

iPad Air 4 tasarımı netleşmeye başladı

Air serisine çiçeği burnunda bir hava getireceği belirtilen bu tablet haftaya tanıtılabilir. Zira kendisinin bu yıl bitmeden satışa sunulması bekleniyor. Svetapple ekibi tarafından hazırlanan konsept görüntülerini incelediğimizde çerçevelerin, aynı 7 gün evvel yayımlanan kullanma kılavuzunda olduğu gibi, çok inceltildiğini göze çarpıyor.

bunun yanısıra ana menüye dönme (Home) tuşunun da ortadan kaldırıldığını anlayabiliyoruz. Eğer iddialar doğru ise bu tabletin ekran büyüklüğü 10.8 inç olacak. Bu da 0.3 inçlik bir artış anlamına geliyor. Geçen yıl satışa sunulan iPad Air 2019 serisinin ekran büyüklüğü 10.5 inç idi.

USB-C konnektörüne ev sahipliği yapacağı ifade edilen iPad Air 4, güç düğmesi ile Touch ID ikilisinin birleştirildiği bir tablet modeli olarak karşımıza çıkabilir. Birkaç haber kaynağı, birçok güvenilir haber kaynağının aksine, Apple’ın bu üründe Face ID teknolojisinden yararlanacağını sözlerine ekledi

Svetapple ekibi tarafından yapılan ilgili açıklamada iPad Air 4 modelinde 4 adet hoparlörün kullanılacağı açıklandı. Çıkış tarihi ve fiyatı belli olmayan bu tabletin gücünü Apple A14 işlemcisinden alacağı bilgisi yer alıyor.

Bilindiği üzere bu işlemci iPhone 12 modellerine de güç verecek Lakin A14 işlemcisi ile bu tabletin buluşabilme ihtimalî son derece düşük. Zira bu yılın ilkbahar sezonunda piyasaya sürülen 2020 iPad Pro’da A12Z işlemcisi kullanıldı.

 iPad Air 4 hakkında neler düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ