Teknoloji Haberleri

iPhone 12 çıkış tarihi için bir berbat haber daha

heyecanla beklenen iPhone 12 çıkış tarihi için bir kötü haber daha geldi. Yakın zamanda modelin tanıtılması beklenirken, salgın sebebiyle …

heyecanla beklenen iPhone 12 çıkış tarihi için bir kötü haber daha geldi. Yakın zamanda modelin tanıtılması beklenirken, salgın sebebiyle çalışmayan fabrikalar süreyi ötelemiş durumda. Şimdi de modellerin işlemcileri için yapılacak tedarikin geç olacağından dolayı çıkış tarihi ileri bir tarihe alınmış durumda.

bir önceki günlerde de iPhone 12 ailesinin sahip olacağı bazı özellikler ve fiyata dair bilgiler kendisini göstermişti. Lakin her gelen haberde modelin çıkış tarihinin ertelendiğine dair bilgiler, okuyucularda alışkanlık kazanmış durumda.

iPhone 12 çıkış tarihi için işlemci ertelemesi

Bilindiği üzere Apple, modellerinin üretimi için tedarikçi firmalarla çalışmalar yapıyor. Bu tedarikçilerden biri olan Broadcom da üretimlerinin sekteye uğradığını açıkladı. Bu nedenle de yapılacak teslimatların 2020 sonunda yapılabileceğini sözlerine ekledi Bu da yeni modelin çıkışı için 3-4 aylık gecikme olduğu anlamına geliyor.

iPhone 12 çıkış tarihi için erteleme kararına neden olan Broadcom, iPhone modellerinin Wi-Fi ve Bluetooth donanımı için üretim yapıyor. Bu da modeller için en mühim parçaların gecikmesi anlamına geliyor.

Apple tarafından tanıtımın ne zaman yapılacağına dair bir bilgi hala yer almıyor. konuyla alakalı çok fazla sızıntı ve iddianın ortaya çıkmasıyla da gelen haberlere güvensizlik oluşmaya başladı.

Bilindiği üzere yeni model ailesi iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak kullanıcılarla buluşacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ