Teknoloji Haberleri

iPhone 12 için gözler yarına çevrildi!

Eylül ayı teknoloji dünyası için iki büyük etkinlik anlamına geliyor: IFA ve yeni iPhone modelleri. Her iki etkinlik, corona virüs salgını …

Eylül ayı teknoloji dünyası için iki büyük etkinlik anlamına geliyor: IFA ve yeni iPhone modelleri. Her iki etkinlik, corona virüs salgını sebebiyle büyük bir karmaşaya dönüştü ve yıllardır alışık olduğumuz biçimde karşımıza çıkmayacak.

IFA 2020 sınırlı sayıda katılımcı ile yüz yüze gerçekleştiriliyor ve firmaların büyük bir bölümü çevrimiçi tanıtım etkinlikleri düzenliyor. Apple’ın iPhone 12 tanıtımı hakkında nasıl bir yol izleyeceği ise halen bilinmezliğini koruyor.

iPhone 12 tanıtım tarihi için gözler Apple’da!

Salgın sebebiyle ufak bir gecikme yaşanacak olsa da, Apple yeni iPhone’ların birkaç hafta sonra resmiyet kazanacağını açıkladı. Sızdırılan raporlarda 8 Eylül tarihi işaret ediliyordu. Teknoloji dünyasında sızıntılar ile tanınan Jon Prosser, Apple’ın 8 Eylül tarihinde (21:00 ET) bir basın açıklaması yapacağını tekrarlıyor.

Mark Gurman ise yarın yani 8 Eylül’de herhangi bir ürün tanıtılmayacağını, iPhone 12 lansman tarihinin bu basın bülteni ile açıklanacağını iddia ediyor.

Şirketin davetiyeleri gönderdikten ortalama iki hafta sonra lansman gerçekleştirdiği göz önüne alındığında: Apple, 8 Eylül’de davet gönderirse 22 Eylül’de iPhone 12 tanıtım etkinliğini gerçekleştirebilir. Ön siparişlerin Ekim ayında başlaması bekleniyor.

Tüm modellerin aynı anda satışa sunulmayacağı tekrarlanıyor. Rapora göre, iPhone 12 Ekim ayında satın alınabilecekken, iPhone 12 Pro da dahil olmak üzere serideki diğer modeller Kasım ayında satışa çıkacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ