Teknoloji Haberleri

iPhone 12 Ne Vakit Gelecek? Apple, Resmi Tarihi Açıkladı!

Apple, 15 Eylül tarihinde mühim bir tanıtım etkinliği yapılacağını resmi olarak açıkladı. Etkinlik, beklenildiği gibi yalnızca online ortamda …

iPhone 12 Ne Vakit Gelecek? Apple, Resmi Tarihi Açıkladı!

Apple, 15 Eylül tarihinde mühim bir tanıtım etkinliği yapılacağını resmi olarak açıkladı. Etkinlik, beklenildiği gibi yalnızca online ortamda gerçekleşecek ve talep edenler, bu etkinliği canlı olarak izleyebilecek. Her ne kadar etkinlikte nelerin tanıtılacağı net olmasa da, 15 Eylül tarihinin iPhone 12’nin tanıtım tarihi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Birkaç saat evvel, Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da #AppleEvent etiketine eklenen bir simge, iPhone 12’nin tanıtım tarihinin açıklanmasının an meselesi olduğuna işaret ediyordu. Daha da ötesinde, Apple’ın 8 Eylül’de (bugün) Apple Watch 6, iPad Air 4 gibi cihazları tanıtması bekleniyordu. Apple’ın kullandığı mavi renkli Apple logosunun ne anlama geldiği açık değildi, Lakin simge bu yılki cihazların imzası haline dönüşebilir diye düşünülmüştü

Bununla beraber bir iOS geliştiricisi, #AppleEvent simgesinin meta verisine bakarak 28 Eylül’e kadar Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da kalacağını iddia etti. Geliştirici, bu iş için araştırmacı Jane Manchun Wong’un Hashflag Browser aracını kullandığını sözlerine ekledi Bu bitiş tarihi, amacı olmadan ayarlanmış bir tarih olabileceği gibi, bazı yorumlarda etkinliğin yapılacağı tarih olabileceği yer aldı. 

Neyse ki artık, iPhone 12’nin (ve büyük bir olasılıkla çoksının) ne zaman tanıtılacağını resmi olarak öğrenmiş durumdayız. 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ