Teknoloji Haberleri

iPhone 12 ne zaman piyasaya çıkacak?

iPhone 12 ne zaman piyasaya çıkacak?

Apple firmasının ileri gelen yonga seti tedarik edicilerinden olan Broadcom, bu yıl piyasaya çıkacak olan iPhone 12  modelinin gecikebileceği imasında bulundu. Broadcom’un CEO’su Hock Tan, “büyük bir Kuzey Amerikalı cep mobil cihazı müşterisinin büyük bir ürün döngüsü gecikmesi” yaşadığını dile getirdi Tan, firmasının gelirlerinde de dördüncü mali çeyreğe kadar mühim bir artış beklemediğini dile getirdi Yöneticiye göre üçüncü çeyreğin “kablosuz” gelirlerinde düşüş gözlenecek.

Tan’ın sözcükleri içinde Apple’ın adı geçmiyor, Lakin özellikle Apple’dan bahsettiği belirtiliyor. Apple’ın 2020 mobil cihazlarının erteleneceği iddiası, nisanda ortaya çıkmayan diğer raporlarda da karşılaşmıştık. Bu evvelki raporlardan bir tanesi, Tan’ın belirttiği gibi tedarik zincirindeki sorunları ve azalan talebi, ertelemenin sebepleri olarak göstermişti.

Dünyanın farklı yerlerindeki tesisler ve satış mağazaları yavaşça açılmaya başlanmış olsa da, alınan ekonomik yaranın etkilerinin hızla ortadan kaldırılması hiç kolay bir iş değil. iPhone’nun tanıtımının gecikeceğine dair raporlar, iyileşmenin hemen olmayabileceğinin bir işareti.

İphone 12 ne zaman çıkacak

iPhone 12

iPhone 12 Pro

Yeni iPhone ne zaman çıkacak

İphone 12 nasıl olacak

iPhone 11

iPhone 12 hakkında

iPhone SE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ