Teknoloji Haberleri

iPhone 12 Pro görüntü ile sızdırıldı

Apple’ın ekim ayında satışlarını başlatması beklenen yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken bilgiler ortaya çıkmaya devam etmekte. Kısa …

iPhone 12 Pro görüntü ile sızdırıldı

Apple’ın ekim ayında satışlarını başlatması beklenen yeni iPhone 12 modelleri ile ilgili dikkat çeken bilgiler ortaya çıkmaya devam etmekte. Kısa bir süre evvel de iPhone 12 Pro video ile sızdırıldı. Sızdırılan videoda yeni iPhone 12 Pro modeli ile ilgili sızdırılan bilgiler bulunuyor gibi gönüyor.

iPhone 12 Pro video ile yaşandı

Öncelikle belirtmek gerekirse paylaşılan videoda cihazın yalnızca kasası ortaya çıkmakta. Söz konusu bu modelin de yeni 6.1 inç büyüklüğündeki iPhone 12 Pro modeli olduğu ifade ediliyor. Şimdiye kadar paylaşılan maket iPhone 12 tasarımlarında olduğu gibi düz çerçeveli bir cihaz kendini gösteriyor.

iPhone 12 Pro sahip olduğu özellikleri içinde olması beklenen yeni LiDAR tarayıcı, arka kamera kesitinde bulunuyor. Lakin LiDAR bölümünün diğer arka kamera sensörleri kadar yer kaplamadığına da dikkat çekmek gerekiyor. Daha evvel arka kamera sensörleri kadar yer kapladığı ve dördüncü kamera gibi göründüğü sızıntılar ortaya çıkmıştı.

Hatırlatmak gerekirse artırılmış gerçeklik yani AR için hazırlanan LiDAR tarayıcı, ilk olarak 2020 iPad Pro modeli ile beraber kullanıma başlanmıştı. Şimdi de iPhone tarafına geçiş yapacak gibi görünüyor.

Sızdırılan iPhone 12 Pro video içerisinde bir diğer dikkat çeken detay ise kasanın sağ tarafında yer alan yeni bir bölüm oluyor. Şu an için bu bölümün tam anlamıyla neden yer aldığı konusu ise netleşmiş değil. 5G antenleri ya da smart connector bağlantı seçeneği için hazırlanmış bir alan olabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ