Teknoloji Haberleri

iPhone 12 Tanıtılmadı, Pekala Ne Vakit Tanıtılacak?

Apple’ın “Zaman Uçar” (Time Flies) etkinliğinde bazı beklentilerin aksine iPhone 12 ile tanışmadık. Böylece iPhone 12, her sene eylülde …

iPhone 12 Tanıtılmadı, Pekala Ne Vakit Tanıtılacak?

Apple’ın “Zaman Uçar” (Time Flies) etkinliğinde bazı beklentilerin aksine iPhone 12 ile tanışmadık. Böylece iPhone 12, her sene eylülde yapılmasına alıştığımız tanıtımı 2011’de çıkan iPhone 4S’ten beri ilk kez kaçırmış oldu.

Apple, en son gelir toplantısında iPhone’un gecikeceğini açıklamıştı ve “bu yılki stokların birkaç hafta geç tamamlanacağını” söylemişti. Bu firma için sıra dışı bir davranış çünkü Apple’ın tanıtımlardan evvel tanıtacağı donanımla ilgili herhangi bir bilgi vermediği biliniyor. buna karşın iPhone 12 bu yıl, büyük bir olasılıkla ekim ayında tanıtılacak.

Bununla beraber toplantıda açıklamayı yapan Apple yöneticisi Luca Maestri, beklenen telefondan “iPhone 12” ismiyle bahsetmedi.

İlk başlarda bu açıklamanın iPhone’un tanıtımını etkilemeyeceğini düşünsek de, böyle olmadı ve tanıtımın da ertelendiği anlaşıldı.

Tanıtım tarihleri tahminlerinde özellikle isabetli olan Jon Prosser’a göre iPhone 12, “12 Ekim haftasında” tanıtılacak. Apple, yeni ürünlerini özellikle Salı günü tanıttığından tanıtım, 13 Ekim’de yapılabilir. Lakin bu bilgilerin hiçbir kesinliği yer almıyor. bazı zaman Apple’ın planlarını yeniden değiştirme ihtimali bile olabilir. bu hususta Apple’dan bir açıklama gelene kadar emin olamayacağız.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ