Teknoloji Haberleri

iPhone 12’de Birkaç Değerli Değişiklik: Çentik Küçülecek mi?

Bugünkü (15 Eylül) Apple etkinliğinin evvelsinde bir Apple analisti, iPhone 12’lerin biri hariç tüm modellerinin aynı çentik boyutuyla geleceğini …

iPhone 12’de Birkaç Değerli Değişiklik: Çentik Küçülecek mi?

Bugünkü (15 Eylül) Apple etkinliğinin evvelsinde bir Apple analisti, iPhone 12’lerin biri hariç tüm modellerinin aynı çentik boyutuyla geleceğini sözlerine ekledi Lakin aynı analist, bu akşam düzenlenecek etkinlikte iPhone 12’leri göremeyeceğimizin de önemini vurguluyor.

Tahminleri özellikle çıkan itibarlı Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, 5,4 inçlik iPhone’un çentiğinin “biraz daha dar” olacağını sözlerine ekledi Bunun nedeni olarak, ekranın üst sol ve sağ alanına daha çok bildirim sığdırabilmek. Kuo’ya göre 120Hz ekran tazeleme oranı, beklenen dört iPhone 12 modelinde de olmayacak. Bunun nedeni olarak, 5G sebebiyle düşen pil ömrünün böyle bir ekran yüzündEn kalitelice gerileyebileceği. 120Hz ekranların 2021’de iPhone 13 ile gelme ihtimali var.

Kuo’nun diğer beklentileri, evvelki sızıntılarla uyumlu gibi görünüyor. Analist, iPad Air 4‘ün kilit düğmesinin üstünde bir Touch ID parmak izi sensörüyle geleceğini, Apple Watch 6‘nın ise kan oksijeni desteği sunacağını söylüyor.

Son olarak analist, iPhone 12 modellerinin üretimine ekimde başlanacağını iddia ediyor. iPad Air 4 ve Apple Watch 6’nın toplu üretimine ise eylül ortasında başlanması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ