Teknoloji Haberleri

iPhone 12’nin Şarj Aygıtı Konusu, Güzelce Bilmeceye Döndü

iPhone 12’nin kutusuna EarPods’un ve şarj cihazının dahil edilmeyeceğini daha evvel duymuştuk. Şimdi aynı dedikodu, bu kez Tayvan’dan yeniden …

iPhone 12’nin Şarj Aygıtı Konusu, Güzelce Bilmeceye Döndü

iPhone 12’nin kutusuna EarPods’un ve şarj cihazının dahil edilmeyeceğini daha evvel duymuştuk. Şimdi aynı dedikodu, bu kez Tayvan’dan yeniden yaşandı. Böylece, Apple’ın bu kararından vazgeçmesini bekleyenlerin hayalleri, bir kez daha suya düşmüş oldu.

Araştırma firması TrendForce’a göre Apple, iPhone 12’nin kutusuna kablolu kulaklıkları ve şarj adaptörünü dahil etmeyecek. Bunun nedeni olarak, rapora göre 5G sebebiyle maliyeti “önemli ölçüde yükselen” iPhone 12’nin maliyetini düşük tutmak. Gelen bilgiler içinde Lightning’ten USB-C’ye dönüştürme kablosunun kutuya dahil edilip edilmeyeceğine dair bir bilgi yok.

TrendForce’un bu bilgiyi nereden aldığını bilmediğimizden iddiaya dikkatle yaklaşmakta yarar var. Şarj cihazı hemen hemen herkeste olduğundan, Apple böyle bir tasarruf yolunu izleyebilir. Lakin bir önceki günlerdeki bir sızıntı, tam tersini söyleyerek şarj cihazının iPhone 12 ile beraber geleceğini göstermişti. Bu da, Apple hayranlarını ümitlendirmeye yetmişti.

Şarj adaptörünün ve EarPods’un iPhone 12 ile beraber gelip gelmeyeceğini çok geçmeden, eylül yahut ekimde büyük bir olasılıkla öğreneceğiz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ