Teknoloji Haberleri

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Ayarı

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Ayarı

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone 7 Home Tuşu titreşim ayarı kullanıcılarının isteklerine göre düzenlenmeyi mümkün kıldı. Apple’ın bu yeni cihazı ile ses getiren bir yeniliğe imza attığı kaçınılmaz. Jet Black rengiyle birçok kişinin dikkatini çeken iPhone 7 ‘de öne çıkan özellik artık fiziki bir home tuşunun bulunmaması oluyor. Yeni tasarımda bu tuşun yerini dokunulduğunda titreşimli geri bildirim alınmasını sağlayan Taptic Engine destekli home butonu alıyor. Üstelik cihazın bulundurduğu bir özellik olarak home tuşunun titreşiminin şiddetini de kullanıcının isteğine göre ayarlaması mümkün. Diğer yandan geliştirilen bu yeni tuşa geçiş, herhangi bir temas anında “Home Tuşu” na dokunulup dokunulmadığını da kolayca anlaşılabiliyor. Uzun yıllardan beridir Apple kullanıcılarının en çok şikâyetleri arasında yer alan “Home Tuşu” çok çabuk bozulması sebebiyle bazı problemler yaratıyordu. Apple’ın destek merkezinde de teknik sorunların çoğunun “Home Tuşu” arızası nedeniyle oluşması da böyle bir yeniliği zorunlu kılmıştı. Kullanıcılarının memnuniyetini ön planda tutan Apple, Taptic Engine teknolojisiyle sorunun çözümünü de sağladı.

iphone-7-home-butonu-titresimi

 

     İkonik home butonu yerine titreşimli, basmaya duyarlı yeni tuş taşında iPhone 7 tasarımında başka büyük yenilikler yok. Çıt çıt eden home butonu yerine bu yeni tuşa dokunulduğunda normal titreşimden farklı bir titreşim alınıyor

    Home Tuşu Titreşim ayarını yapmak için, Ayarlar > Genel > Ana Ekran Düğmesi menüsü içinden ulaşılan dokunma geri bildirim seviyesi üç ayardan meydan geliyor. Çok az hissedilebilir titreşim, varsayılan ve şiddetli geri bildirim ayarlarından birini seçip sonrasında home tuşuna basarak arzunuza göre en uygununu seçebilirsiniz. Bitti düğmesi ile kaydederek ayarları tamamlayabilirsiniz. Suya dayanıklı bir model olan bu üründe dokunuşla ilgili işlemlerinizde ellerinizin nemli olması da önemli olmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ