Teknoloji Haberleri

İphone 7 Isınma Sorunu

İphone 7 Isınma Sorunu

İphone 7 Isınma Sorunu

 

Bu sene eylül ayında piyasaya sunulan Iphone 7 ve Iphone 7 Plus smartfonları Apple’ın önceki ürünleri gibi büyük ilgi gördü. Apple ürünlerinde yaranan her hangi bir sorun dünyada sanki bir trajediye sebep oluyor.

 

Iphone Sorunları Nedir?

Zamanında Iphone 4 modelinde ortaya çıkan ses kalitesi, Iphone 5 modelinde çıkan yüzey boya gibi sorunlar bu ürünlere olan ilgini biraz tehdit altına almıştı.

Iphone 7 ve Iphone 7 Plus ürünleri alıcısına kavuştuktan sonra internete bazı sorunlar olduğu haberleri çıktı. Uzun süre aralıksız kullanıldığı zaman kendine has ses çıkardığı, bazen ekranın dokunmaya yanıt vermediği, Bluetooth ve internete bağlanma sorunu olduğu konuşuldu. Uçak modundan çıkarıldığı zaman şebeke bulma problemi de görülen sorunlar sırasına girdi.

 

Sıcak Telefon

Ortaya çıkan başka sorun Iphone 7 ve Iphone 7 Plus ısınmaları oldu. Su altında çekim yapabilme özelliğine sahip bu ürünler kendini kurutma özelliğine de sahip. Öyle ki sudan çıkan ürün 40 – 45 dereceye kadar ısınabiliyor. Bu durumlarda onu şarja koymak ve sim kartı çıkarmak tavsiye olunmuyor. Ayrıca Apple su probleminden kaynaklanan sorunları garanti kapsaması dışında bıraktığını resmi şekilde ilan etmiştir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ