Teknoloji Haberleri

iPhone 7 ve 7 Plus Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone 7 ve 7 Plus Ses Sorunu ve Çözümü

iPhone 7 ve 7 Plus Apple’ın oldukça beğenilen ve en çok satılan modelleridir. Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri oldukça gelişmiş olsa da bu modellerin ses kısmında bir takım problemler çıkabiliyor. İPhone 7 veya 7 Plus’ta genellikle bildirilen hatalar arasında arayanları duymama ( karşı tarafın sesinin gelmemesi) , arayanların sizi duymaması ( karşı tarafın sizin sesinizi duymaması ) gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Bu sorunlarla karşılaşan İPhone 7 veya 7 Plus kullanıcıları için çözüm önerileri yönünde yardımcı olmaya çalışacağız. Bu konuda yapmanız gereken ilk şey İPhone 7 veya 7 Plus’ınızı kapatmak. Sım kartını çıkarın ve Sım kartınızı tekrar takıp telefonunuzu açmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa İPhone 7 veya 7 Plus cihazınızın mikrofonuna kir ya da toz sıkışmış olabilir. Giren toz ve kir mikrofon konusunda sıkıntı oluşturur.

Eğer siz de kir veya toz sıkıştığını düşünüyorsanız mikrofonu basınçlı hava ile temizlemeyi deneyebilirsiniz. Temizleme işlemi ardından mikrofonunuzun düzelip düzelmediğini konrtol edebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa cihazınızın Bluetooth özelliği ses parazitine neden olabilir. Bu yüzden Bluetooth hizmetlerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu durumu da denedikten sonra sorun devam ediyorsa başka bir yönteme geçelim.

Son olarak cihazınızı Kurtarma Moduna getirmeyi deneyebilirsiniz. İPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kurtarma moduna nasıl gireceği konusunda araştırma yapabilirsiniz. Kurtarma modunu da deneyin eğer sorun devam ediyorsa teknik servise götürmenizi tavsiye ederiz. İPhone 7 ve iPhone 7 Plus sorununuzu teknik servis ile çözmüş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ