Teknoloji Haberleri

iPhone 8 Batarya Şişiyor !

iPhone 8 Batarya Şişiyor !

Apple iphone 8 in başına gelen şişen bataryaları incelemeye aldı.

22.09.2017 tarihinde yurt dışında iphone 8 i satışa sunan Apple,iphone 8 Plus şarj esnasında pil in şiştiğine şahit olduk ve dile getirdik.Bu olayla alakalı Apple sözcüsü konuya inerek iddaların doğruluğunu onayladı.

 

iphone-batarya-sisti

iphone-batarya-sisti

Aynı olaya geçtiğimiz yılda Samsung NOTe 7 ile karşılaşmıştı.Bu durum Samsung firmasını baya zor duruma sokmuştu,benzer olay ile de Apple batarya şişmesi yaşayarak rekabete uyum sağlayamayacağı görünüyor.Batarya şişmesi ile telefonun pil kısmı kasanın açılmasına ve şişme olmasına neden olmaktadır.

İphone 8 bataryası şişen kullanıcılar bu durumdan fazlaca şikayetçi olduklarını bildirdiler.Herhangi bir sağlık olayı yansımamasına rağmen arka kapağın dışarı dığru çıkmasına neden olmuştur.Bir çok şikayet üzerine Apple ,batarya yı inceleme kararı aldı.

Şuana kadar satılılan iphone 8 ve Plus modellerinin satış rakamları açıklanmadı için,ne kadar kullanıcı bu probleme maruz kaldığı bilinmemekte.Olayın boyutu ciddi bir hal aldığı taktirde Apple için büyük bir hayal kırıklığı ve ciddi maddi zarara yol açacağıda belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ