Teknoloji Haberleri

iPhone 9 hakkında söylentiler

iPhone 9 hakkında söylentiler

iPhone 9 hakkında söylentiler çıkmaya başladı bile

iPhone 8’in geçtiğimiz aylarda yapılan lansmanı Apple firmasının dikkatleri üzerine çekmesine neden olmuştu. Ancak telefonda elle tutulur ve gözle görülür herhangi bir değişikliğe gitmeyen firma bu konuda büyük eleştirilerin odağında kaldı ve beklentileri bir türlü karşılayamadı. Sadece çip seti konusunda kullanıcılarını tatmin eden A11 Bionic çip tercih ederek telefonun biraz daha stabil çalışmasını sağladı. Ancak yakın zamanda yeni telefonları üzerinde çalışmalarına başladığını duyuran Apple’in bu konuda yeni çıkartacağı amiral gemi hakkında dedikodular dolanmaya başladı bile.

Yeni iPhone’larda neler değişecek?

2018 yılı içerisinde kullanıcılarının karşısına çıkartacağı yeni telefonu ile şimdiden merak edilen telefonlar listesinde bulunan iPhone modellerinde bu sefer ciddi anlamda değişiklikler meydana gelecek gibi duruyor. Öncelikli olarak 2018 yılı içerisinde karşımıza çıkması beklenen telefonların tamamında çerçevesiz ekran teknolojisi kullanması beklenen firmanın bu konuda tatmin edici bir adım atacağı kulislerde konuşulmaya başlandı. Ekran konusunda birçok firma ile anlaşma yapmaya çalışan Apple’in özellikle Japon firmasının ürettiği Akıllı LED ekran ile uzun zamandır ilgilendiğini duyurdu. Çin devi Xiaomi firmasının Mi Mix 2 telefonlarında tercih ettiği bu ekran tipinin son derece başarılı olması Apple’in da bu yönde adım atmasını sağladı. Aktif olarak telefonlarında OLED ekran teknolojisi kullanan Apple firmasının yeni telefonlarında Akıllı LED ekrana geçerek buradan hem maliyeti düşürmeyi hedeflediği hem de çerçevesiz ekran yolunda ilk adımları atmayı planladığı tahmin ediliyor.

 

Ortaya atılan iddialardan bir tanesi de ekran boyutu konusunda. Amiral gemi olan Plus modellerinde her zaman büyük ekran tercih etmeyi hedefleyen firmanın bu sefer 2018 iPhone modellerinde 6.4 inç gibi üst düzey büyük bir ekran tercih etmesi bekleniyor. Tabi bu söylentinin aslında Japon firması ile yapılacak olan ekran anlaşması ile bağdaştığını söyleyebiliriz. Çünkü çerçevesiz ekran ile karşımıza çıkacak olan bu telefonda kullanılan ekran teknolojisinde kasanın olmaması ekran boyutunun daha da artmasına imkan vermektedir. Bu yüzden gelecek yıl içerisinde karşımıza çıkması beklenen telefonların ekranlarının ciddi anlamda büyük gelmesi kaçınılmaz gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ