Teknoloji Haberleri

iPhone Bilgisayardan Müzik, Video ve Fotoğraf Aktarma

iPhone Bilgisayardan Müzik, Video ve Fotoğraf Aktarma

iPhone’a Bilgisayardan Müzik, video ve Fotoğraf Aktarma iTunes

Apple ürünlerinden olan iPhone birçok modele göre kendine ait bir işletim sistemi kullanması nedeniyle veri transferi yapılırken bazı sorunlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Özellikle resim, müzik gibi medya dosyalarının nasıl yükleneceği kullanıcıları arasında tam olarak bilinememektedir. Windows ya da Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlardan iPhone’a müzik yüklemek için iTunes kullanılır. Aynı şekilde resim atmak için de iTunes’dan yararlanılmaktadır. Bilgisayar üzerinden alınan resim klasörleri, iPhone’nun Fotoğraflar (Albüm) kategorisi altında Fotoğraf Arşivi başlığı içinde görüntülenir. Eğer fotoğrafları ayrı klasörlerde bulundurursanız her klasör de farklı kategori altında gösterilir. En son olarak da oluşturulmuş her klasörün tek bir klasör içine atılması gerekmektedir.

itunes

Bilgisayardan resim yüklemek için bilgisayar üzerinde arzu ettiğin alanda istediğiniz isimde bir klasör oluşturun. Klasörlerin hazır olmasının ardından iPhone’u USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayıp iTunes’i çalıştırın. iTunes’un sol menüsünde yer alan Telefonum sekmesine tıklayıp üst menünün sağ tarafında bulunan Photos sekmesine tıklayın. Photos ekranı açıldığında karşınıza “Sync photos from” seçeneği gelecektir. Bu seçeneği işaretleyip resim yüklemenin aktif olmasını sağlayın. Seçeneğin yanında yer alan listede de ise Klasör seç seçeneği Resimler klasörü dışındaki başka klasörlerden resim aktarımını mümkün kılmaktadır.

Başlangıçta istediğiniz konumda istediğiniz isimde oluşturduğunuz klasörü seçin. Eğer seçilen klasör içinde sadece resimler yer alıyorsa ayriyeten klasörler bulunmuyorsa iPhone’da tek bir kategori yani Fotoğraf Arşivi altında görünür. Ancak oluşturulan klasörde resim dışında başka klasörler varsa tüm bunlar iPhone’da farklı kategoriler altında toplanır. Ana klasör seçiminden sonra içindekilerden istenilenler iPhone’a aktarılır. Bunu gerçekleştirmek için Seçilmiş Klasörler seçeneği kullanır. Bütün klasörleri sync edilmesinin istenmesi durumunda ise “Tüm Klasörler” seçeneği işaretlenmelidir. Senkronizasyon işlemi sonrası albümler oluşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ