Teknoloji Haberleri

iPhone SE modelinde indirime gidiyor!

iPhone SE modelinde indirime gidiyor!

İphone tarafından hazırlanan rapora göre Apple, iPhone SE’den kazandığı paranın bir kısmından vazgeçerek satışları artırma yolunu izleyebilir. Piper Sandler analisti Harsh Kumar’a göre Apple, 399 dolara sattığı iPhone SE’den daha az para kazanmayı göz önünde bulundurarak satışları yükseltmek istiyor. iPhone SE’nin maliyet marjının yüzde 54 olduğu bilgisi yer alıyor. Bu oran, şirketin ortalama ürün brüt kar marjı olan yüzde 30,4’ten çok daha yüksek. Apple, fiyatı düşürerek uzun soluklu zamanda daha çok kullanan kişiyi kendi hizmetlerine bağlamayı bekliyor.

iPhone SE 2020 Fiyatı Neden Düşüyor?

Bir süre evvel Google Pixel 4a’nın 128GB’lık serisinin fiyatının 349 dolar olacağı söylenmişti. Apple, fiyatta düşüşe giderek yarışı korumak istiyor olabilir.

Rapor, Apple’ın Çin dışındaki üretim yaptığı yerlerini çoğaltmak istediğini de söylüyor. Apple’ın parçalarını üreten çoğu fabrika Çin’de ve firma, Amerika Birleşik Devletleri – Çin içindeki problemler devam ederken bir kesinti riskini almak istemiyor. şirketin üretim yaptığı yerleri için ilgilendiği konumlardan birinin Hindistan olduğu belirtiliyor. Söylenen bilgiye göre Hindistan’daki üretim de şirketin şu anki ortakları Wistron ve Foxconn tarafından yapılabilir. buna karşın Apple, Tayvanlı Foxconn’a olan bağlılığını da azaltmak istiyor.

iPhone SE 2020 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Bu indirimin, Türkiye’de satılan iPhone SE 2020 modellerine ortalama olarak 200 TL şeklinde yansıması bekleniyor. 64GB’lık iPhone SE 2020, şu anda ülkemizde 5.299TL fiyatla satılıyor. İndirimin ardından bu fiyatın, 5.000 ile 5.100 TL arasına gerilemesini bekleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ