Teknoloji Haberleri

iPhone telefonlar neden zaman içerisinde yavaşlıyor

iPhone telefonlar neden zaman içerisinde yavaşlıyor

iPhone telefonlar neden zaman içerisinde yavaşlıyor

Akıllı telefon üreticisi olan Apple firmasının 10 yıldan beridir piyasalarda birçok telefon ürettiğini biliyoruz. Özellikle de son zamanlarda ürettiği telefonlar ile satış rakamları kıran şirketin geliştirdiği yeni işletim sistemleri zaman içerisinde telefonlarda ciddi sorunlar ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tabi bu durumun kullanıcılar tarafından ortaya atıldığının aslında böyle bir durumun olmadığını sizlere bu makalemizde açıklamak istiyoruz.

Her geçen gün kullanıcılarının hizmetine yeni İOS sürümleri ile çıkan Apple firmasının geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni sürümü İOS 11’de meydana gelen ciddi sıkıntılar kullanıcıların canlarının sıkılmasına neden olmuştu. Özellikle iPhone 8 ve X modelleri ile karşımıza çıkan Apple firmasının yakın zamanda yayınladığı yeni sürümü ile bu sorunları ortadan kaldırması eski Apple kullanıcılarının da hoşuna gitse de kullandıkları telefonlarda yavaşlama meydana geldiğini iddia etmelerine neden oldu. Bu yüzden yapılan bir araştırmanın sonucu hakkında net bilgileri buradan sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Yazılım konusunda uzman olan Futuremark’ın yaptığı incelemeden sonra, aslında yapılan güncellemelerin telefonlar üzerinde herhangi bir olumsuz duruma meydan vermediği gerçeğinin ortaya çıkmasına neden oldu.

2013 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan iPhone 5S modelinden itibaren inceleme yapan firmanın İOS 9’dan İOS 11’e kadar yaptığı testlerde çok fazla bir sorun meydana getirmediğini açıklaması Apple kullanıcılarının biraz rahatlamasına neden oldu.
Apple firmasının “Planlı Eskitme “ dedikodusu altında ortaya atılan iddialarını tamamen asılsız bırakan bu araştırma son derece tatmin edici boyutlara ulaştı. Telefonlar arasında yapılan araştırmaları derinlemesine paylaşan şirketin ufak bir performans azalmasının normal olduğunu açıklaması dikkatlerden kaçmadı. Son olarak İOS 11 ile karşımıza çıkan Apple firmasının halen iPhone 5S modelinde stabil çalıştığını kanıtlaması bu iddiaların çürümesine neden oldu.

Kullanıcıların tamamen yeni çıkan telefonlara odaklı olmasından dolayı bu tarz sorunların meydana geldiğini belirten şirketin ortaya attığı bu araştırma tezi gerçeklik konusunda tatmin edici olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden yeni çıkan güncellemelerin telefonlar üzerinde herhangi bir olumsuz sonuç doğurmadığını ve aslında hemen hemen her telefonda stabil çalıştığını gözler önüen sermektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ