Teknoloji Haberleri

iPhone X incelemesi

iPhone X incelemesi

iPhone x incelemesi

İphonenin en yeni modelleri arasında yer almakta olan iphone X getirdiği yenilikler ile dikkat çekmektedir. İphone kullanıcıları için yeni bir deneyim imkanı sunmakta olan iphone x getirdiği yenilikler ile dikkat çekmekte en önemli özellik olarak ana ekran tuşunun olmamasıdır. Bu şekilde yeni bir deneyim ile kullanıcılarını buluşturmaktadır. Çerçevesiz olarak hazırlanması da telefonun yeni görüntüsü de oldukça fazla beğenilmesini sağlamaktadır. Çıkıntılı ekran ise kullanıcılar için ayrı bir yenilik olarak görülmektedir. Ana ekran tuşu olmaması ile nasıl menüye giriş yapacağım diyenler için ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırma yapmak gerekmektedir. Yakın zamanda kullanılan uygulamalar için de ekrana basılı tutmak gerekmektedir. Ana menüde uygulamalar arasında geçiş yapmak için alt taraftan sağa ya da sola doğru kaydırma yapmanız yeterli olacaktır.


İpnone X Getirdiği Yenilikler

İphone x 5,85 inç olan ekranı ile dikkat çekmekte ve gerçek görüntülenebilir boyutu ile iphone telefonların diğer modellerinden farklı bir ekran boyutu sunmaktadır. İphone 8’e göre % 20 oranında daha fazla bir dikey ekran kullanımı sunmaktadır. İphone x yeni film ve dizilerin görüntü oranı olan 2:1 univisium görüntü oranına sahip. Bu bazı zorlukları beraberinde getirmekte ve değişik görüntüleme yapan you tube ve filmleri izlemek isteyen kişilerin iphone x de bu durum çözülmek için de sinemaskope bir görüntü sağlanmaktadır. Geniş ekran moduna alınması ile bu duruma da çözüm getirilmektedir. Burada en büyük sorunu çıkıntı bölümü oluşturmaktadır. Tam ekran moduna geçmek için ise iphone x ekranına çift tıklamanız gerekmektedir. Diğer modellerini kullanmaya alışmış olan iphone kullanıcıları için yeni bir deneyim imkan sunması ile dikkat çeken bu iphone x kullananların yorumları ile ne kadar kabul görüleceği anlaşılacaktır.

İnternette Gezinme İphone x İle Daha Kolay

 

Dikey ekranı daha geniş bir kullanım alanı sunmakta olan iphone x ile internette sayfalar daha rahat görüntülenmekte ve daha az kaydırma yapılmasını sağlamaktadır. Ekranın çıkıntılı olmasının avantajı da gerekmedikçe menüye girilmemesi için kullanılmaktadır. Köşelerin yuvarlatılmış olması ile de göze hoş görünmektedir. Birçok iphone modeli parmak izini tanıyacak şekilde tasarlanmış olmasının yanında iphone x yüz tarama sistemi bulundurması ile de dikkat çekmektedir. Böylece telefonunuz sizin yüzünüzü tanıyacak ve başka kişilerin sizin isteğiniz dışında kullanmasının da böylece önüne geçilecektir. Arka yüzü de cam olarak tasarlanmış olması ile de dikkat çeken iphone x bu anlamda tüketicilerin endişelenmesine neden olsa da iphone bu camların kırılmaz olduğunu belirtmekte ve bu konuda güvence vermektedir. Gelişmiş kamerası ile de fotoğraf çekimi için yeni deneyimler sunmakta ve derinlik algılayan kamerasının gelişmiş olması ile de görüntünün çok net olarak elde edilmesini sağlamaktadır. Kızılötesi kamerası bulunması ile de loş ortamlarda bile net görüntü elde edilecektir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ