Teknoloji Haberleri

İphone’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

İphone’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

İphone’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

En kullanıcı dostu işletim sistemlerinden biri olan İOS, Windows’la anlaşamadığından dolayı kullanıcıları zor durumda kalıyor. Genelde bilgisayarların işletim sistemlerinde MAC’ten çok Windows kullanıldığından; iPhone ya da iPad kullanıcıları veri aktarımlarında sıkıntı yaşıyor. Normalde birçok telefonda; telefonunuzun USB kablosunu bilgisayara bağladığınızda, tıpkı bir USB belleğin içini görür gibi, telefonunuzun içini görebilir ve dosyalarınızı istediğiniz şekilde aktarabilirsiniz. Ama iPhone veya iPad kullanıcısıysanız, bu tarzda işlemleriniz için bazı aracı programlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu programlardan en fazla kullanılanları: iTunes ve iCloud programlarıdır. iTunes programı birçok insan tarafından sadece müzik aktarımı sağlayıcısı gibi bilinir.

Fakat iPhone ve iPad cihazlarınıza fotoğraf, dosya gibi her türlü aktarımlarınızda büyük kolaylık sağlamaktadır. iPhone’a bilgisayardan fotoğraf yükleme işleminiz için; aktaracağınız fotoğrafları bir dosyada toplamanız işinizi kolaylaştırır. Daha sonra en güncel sürümünü yüklediğiniz iTunes programını açın.

iPhone’unuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın. iTunes programının Sol üst köşede bulunan telefon şeklindeki imgeye tıklayın. Altında çıkan sekmelerden fotoğrafları seçince, ekrana gelen fotoğrafları eşzamanla seçeneğinden de, bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları seçip uygula demeniz yeterli oluyor. Tüm fotoğraflarınız iPhone’unuza yüklenmiş oldu. iCloud programını kullanmak daha kolay gibi görünüyor. Bunun için de öncelikle iCloud’ un sitesinden giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra fotoğraflar uygulamasını seçin ve hangi fotoğrafları yüklemek istiyorsanız seçip yükleye basın. Geriye sadece fotoğraflarınızın iPhone’a gelip gelmediğine bakmak kalıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ