Teknoloji Haberleri

Işık Hızında Ki USB 4 İle Tanışın.

Işık Hızında Ki USB 4 İle Tanışın.

USB, farenizi veya yazıcınızı PC’nize takmak için daha iyi bir bağlantı noktası olarak ortaya çıktığından beri uzun bir yol kat etti. Ve teknolojinin en son sürümü olan USB 4 ile ürünlerin piyasaya sürülmesiyle gelecek yıl daha da büyük bir adım atacak.USB 4, PC’nizin, telefonunuzun ve cihazlarınızın  sorunsuz şekilde çalışmasına yardımcı olur.Bu hafta açıklanan USB 4 , saniyede 40 gigabyte veri aktarımı sunacak ve bugünün USB 3.2 hızını iki katına çıkaracak .Bugünün cihazları genellikle USB 3 hıza sahip: 5Gbps, 10Gbps ve en yenisi, 20Gbps fakat  USB 4, 40 Gbps’ye ulaşacak.Fakat her cihaz maksimum 40Gbps’ye ulaşamayacak. Örneğin, telefonlar,  monitöre ve diğer cihazlara takmadığımız için genellikle daha düşük hızları destekleyebilir.

 USB 4’ün içereceği Thunderbolt teknolojisi, harici monitörleri veya TV’leri çalıştırmak için gereken videonun yanı sıra harici sürücüler, flash kart okuyucular ve diğer aygıtlarla değiştirilen verileri de karşılaştırmaya yardımcı olur. USB Uygulayıcılar Forum Başkanı – USB-IF – teknolojiyi yöneten Brad Saunders, “Artık aynı anda çalışan birden fazla ekrana ve aynı anda birden fazla veri uygulamasına sahip olabiliriz” yönünde açıklamalarda bulundu.Ayrıca, USB 4, Thunderbolt’ta olduğu gibi, harici grafik kartlarını dizüstü bilgisayarımıza takmamıza olanak sağlayacak   kadar güçlü olacaktır. Dizüstü bilgisayar grafik çiplerinin sağlayabildiğinden daha fazla grafik gücü isteyen oyuncular, video editörleri ve fotografçılar için faydalı olacaktır .

Şimdilik USB 4 üzerinde çalışmaların sürdüğünü fakat bu yılın sonlarına doğru bir tanıtımın geleceğini ve tam donanımlı aktif kullanımının ise önümüzde ki senelerde başlanacağı belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ