Teknoloji Haberleri

İşte iOS 14 beta 7 ile yapılan değişiklikler

Apple’ın yeni iPhone işletim sistemi sürümü iOS 14 ile ilgili geliştirmeler hız kesmeden devam etmekte. Kısa bir süre evvel de yeni iOS 14 beta 7 …

Apple’ın yeni iPhone işletim sistemi sürümü iOS 14 ile ilgili geliştirmeler hız kesmeden devam etmekte. Kısa bir süre evvel de yeni iOS 14 beta 7 sürümü Apple tarafından yayınlandı. paylaşılan yeni beta sürümünde, hata düzeltmeleri ve iyileştirmelere ek olarak yeni özellikler de kendini gösteriyor.

Yeni iOS 14 beta 7 güncellemesi yayınlandı

Öncelikle belirtmek gerekirse yeni beta güncellemesi, 400 MB seviyesinin üstünde bir boyuta sahip. Şu an için destekli hesabı olan tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda.

Apple’ın yeni iOS 14 beta sürümünde yaptığı dikkat çeken ilk yenilik, Uygulama Kütüphanesi bölümünde oluyor. Apple, uygulama Kütüphanesi bölümüne yeni konu başlıkları eklemiş durumda. Bunlardan biri Üretkenlik ve Finans kategorisi oluyor. Bir diğer ise Alışveriş ve Yemek olarak belirlenmiş.

Apple, hemen hemen her iOS 14 beta sürümünde Uygulama Kütüphanesi üstünde değişik değişikler yapmayı sürdürüyor. Anlaşılan o ki en çok öne çıkacak yenilikler içinde bu bölüm olacak.

iOS 14 beta 7 ile beraber ortaya çıkan bir diğer yenilik ise duvar kağıtları tarafında oluyor. Apple, yeni beta sürümünde birçok yeni duvar kağıdını kullanıcıların deneyimine sunmuş durumda. Yeni duvar kağıtlarının donanımı ise koyu tema için özelleştirilmeleri oluyor. bunun yanısıra önizleme bölümünde sol tarafta normak mod ile sağ tarafta da koyu mod ile nasıl göründüğü kullanıcılara belirtiliyor.

Bunların haricinde iOS 14 ile gelecek 4K video desteği hakkında da yeni bir adım atılmış durumda. Google’ın resmi iOS YouTube uygulaması, beta sürümünde video çözünürlükleri alternatiflerinde 4K seçeneğine de yer vermeye başlamış durumda. Her ne kadar iPhone modellerinde 4K çözünürlüğünde erkan olmasa da 1080p çözünürlüğünden daha fazlası ve daha fazla bitrate için 4K video çözünürlüğü seçeneği kullanılabilecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ