Teknoloji Haberleri

İşte Nintendo Game Uzunluk boyutunda Wii Uzunluk Color

Oyun tarihine damga vuran el konsollarından biri olan 1989 üretimi Nintendo Game Boy, nostalji amaçlı kullanılsa da hala ilgi görmeye devam …

Oyun tarihine damga vuran el konsollarından biri olan 1989 üretimi Nintendo Game Boy, nostalji amaçlı kullanılsa da hala ilgi görmeye devam etmekte. 25 milyon satış adedi ile dönemin en çok talep gören teknolojik ürünlerinden biri olan Game Boy konsolu bu kez enteresan bir iyileştirme ile karşımızda.

Keşke gerçek olsa dedirten ürün: Wii Boy Color

GingerofMods YouTube kanalında paylaşılan bir videoda klasik Game Boy Color, Wii Boy Color’a dönüştürüldü. 4 ayrı tuş seti ile oyun deneyiminin daha iyi duruma geldiği görünülen prototip üretilirken 3 boyutlu yazıcılardan yardım alınmış. Switch oyun kumandalarındaki orjinal oyun tuşlarının kullanıldığı prototip, DS Lite‘ın tuşları ile de güçlendirilmiş. Wii’nin anakart mimarisinin küçültülmüş bir versiyonu da Wii Boy Color konseptine can veriyor.

İki arka tetik tuşu ile eski tasarımlı el konsolunu daha güçlü bir deneyim ile buluşturan Wii Boy giriş segmentinde Nintendo’ya ilham verecek düzeyde. USB-C arayüzü ile güçlendirilen yeni konsept konsol, 2-3 saat içinde kesintisiz pil ömrü sunabiliyor. 3.5 inç boyutunda 480p IPS ekrana sahip Wii Boy Color’da depolama için bir USB bellek kartı kullanılıyor.

Böyle bir Wii Boy Color’a sahip olmak ister miydiniz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ