Teknoloji Haberleri

İşte Uzaktan ya da Meskenden Çalışanlar İçin WiFi Tahlili

Pandemi döneminde evden çalışanlarına bazı şirketler mobil internet desteği sağladı. Bu nedenle mobil internet ağı kuran cihazlara talep arttı …

İşte Uzaktan ya da Meskenden Çalışanlar İçin WiFi Tahlili

Pandemi döneminde evden çalışanlarına bazı şirketler mobil internet desteği sağladı. Bu nedenle mobil internet ağı kuran cihazlara talep arttı. Normalde ilkbaharda, tatil dönemlerinde zaten bu cihazlara ilgi artıyordu. Bu yıl daha yükselen bir talep yaşanan bu cihazlara TP-Link®, yeni bir model ekledi. 4G yönlendirici (router) olarak tanımlanan TL-MR100 modeli, hem sabit interneti dağıtma görevi görüyor hem de mobil WiFi ağı oluşturabiliyor. Bu nedenle her yerde, Sürekli kolayca internet ağı kurmayı sağlıyor ve sabit interneti yedekleme maksadıyla da kullanılabiliyor.

Sabit internetin olmadığı örneğin şantiye gibi yerlerde, sürekli hareket halinde olan mobil satış noktaları ya da karavan gibi araçlarda 32 cihaza kadar WiFi ağı kurmayı sağlayan TL-MR100, bunun yanısıra sabit internet aboneliği tercih edilmeyen yazlık evler için de uygun bir çözüm. 4G yönlendiricilerin diğer yönlendiricilerden en mühim farkı, üzerlerinde SIM kart yuvası yer alması. Bu yuvaya takılan bir data hattı ile hemen kurulup çalışır hale gelen cihaz, her yerde mobil bir ağ oluşturmayı sağlıyor. WiFi bağlantının yanı sıra TL-MR100 modelin üstünde yer alan dört adet LAN girişine PC, TV, oyun konsolu gibi cihazlar kablo ile de bağlanıp ağa dahil olabiliyorlar.

4G LTE destekli olan cihaz ile 300Mbps kablosuz bağlantı hızlarına ulaşılabiliyor. İndirme hızı ise 150 Mbps olan TL-MR100, herhangi bir yapılandırma gerektirmiyor; tak ve çalıştır özellikli. dünya çapında pek çok servis sağlayıcı ile uyumlu olan cihaz, yurtharicinde da kolaylıkla kullanılabiliyor; FDD-LTE ve TDD-LTE destekleri bulunuyor.

Her Yerde ve Güvenli WiFi…

TL-MR100, her yerde kolayca WiFi ağı oluşturmakla kalmıyor; ağın ve bağlanan cihazların güvenliğini sağlayan donanımlara de sahip. Gelişmiş yazılım sahip olduğu özellikleri ile güvenli ağ kuran yönlendiricinin, aynı zamanda Ebeveyn Denetimi, Konuk Ağı gibi sahip olduğu özellikleri bulunuyor. Ev kullanımlarında özellikle çocukların internette daha güvenli olmaları için Ebeveyn Denetimi donanımınden aileler kolayca yararlanabiliyorlar. Zararlı web sitelerinin engellenmesi, internette olunacak zamanın belirlenmesi, çocukların bağlandığı siteleri kontrol etme gibi tüm işlemler kolayca yapılabiliyor. Bu özellik kurumsal kullanmayı tercih edenlerde da farklı çalışanların farklı bağlantı ayarları olması istendiğinde kullanılabiliyor.

bunun yanısıra Konuk Ağı donanımı aracılığıyla, çalışanlar ya da aile üyeleri haricindekilerin bağlanabileceği, farklı ağ adı ve şifreye sahip Konuk Ağı oluşturulabiliyor. Kolayca oluşan bu ağ aracılığıyla işyerinin ya da ailenin ağı ve şifresi başkalarıyla paylaşılmamış oluyor.

Üzerinde iki adet gelişmiş LTE anteni ile güçlü bir WiFi ağı kurabilen TL-MR100, kainatsel uyumluluk sağlamak için sahalarda yıllarca test edilmiş, güvenli bir cihaz. Evden çalışmanın arttığı günümüzde hem sabit hem mobil interneti bir arada kullanıp, yedeklemeyi de sağlayan cihaz Türkiye’de KDV dahil 95 USD fiyatla satışa sunuluyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ