Teknoloji Haberleri

Katlanabilir iPhone için Samsung desteği!

Apple katlanabilir telefon için son olarak 2023 yılı işaret edilmişti. Lakin ortaya çıkan bilgilere bakılırsa katlanabilir iPhone beklenen …

Katlanabilir iPhone için Samsung desteği!

Apple katlanabilir telefon için son olarak 2023 yılı işaret edilmişti. Lakin ortaya çıkan bilgilere bakılırsa katlanabilir iPhone beklenen formdan farklı ve çok daha erken karşımıza çıkabilir.

Apple katlanabilir model için daha evvel ortaya çıkan bilgiler Microsoft Surface Phone gibi tablet formunda olacağı bekleniyordu.

Katlanabilir iPhone tasarımı nasıl olacak? İşte iddialar

Lakin Ice Universe tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa, Apple katlanabilir modeli için, Samsung’dan ekran emsalleri istedi. Hali hazırda iPhone 12 için de panel üretimi yapan Samsung katlanabilir telefon için dikey ve yatay olmak üzere, iki ayrı formda ekran üretiyor.

Apple’ın Samsung’tan bu talepte bulunması ise 2023 yılı için katlanabilir serisinin çok daha erken bir tarihte karşımıza çıkacağı yönünde yorumlanıyor.

Her ne kadar Apple’ın tasarımının nasıl olacağı hala sırrıni korusa da, uzman kişiler Samsung panellerinin bu tasarımı biçimlendireceği görüşünde. Daha evvel Apple katlanabilir telefon için katlanabilir bir batarya patenti de almıştı.

Diğer bir iddia ise katlanabilir model için Apple’ın Gorilla Glass’ın katlanabilir formda ekran koruyucusu teknolojisini beklediği yönünde.

Bir zamanlar hayal olan katlanabilir telefon çoktan ceplerimize girmeye başladı. Samsung ,Motorola ve Huawei bu hayali gerçeğe çevirdi. Xiaomi’nin de yine katlanabilir model için çalışmalar yaptığı biliniyor.

Apple her ne kadar bu trendi geriden takip etse de, Android rakiplerine göre çok daha farklı özelliklerle karşımıza çıkabilir. Sizce katlanabilir iPhone tasarımı nasıl olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ