Teknoloji Haberleri

Kimi EMUI 11 modelleri için HarmonyOS muştusu

EMUI 11 kullanan bazı Huawei modelleri için HarmonyOS haberi geldi. Önceki gün ortaya çıkan haberlerde, 2021 senesinde HarmonyOS işletim sistemi …

Kimi EMUI 11 modelleri için HarmonyOS muştusu

EMUI 11 kullanan bazı Huawei modelleri için HarmonyOS haberi geldi. Önceki gün ortaya çıkan haberlerde, 2021 senesinde HarmonyOS işletim sistemi yer alan mobil cihazların kullanıcılarla buluşacağı belli olmuştu. Şimdi de hali hazırda Android tabanlı olarak EMUI kullanan modellerin, Huawei tarafından geliştirilen sisteme geçiş yapabileceği yaşandı.

Bu da daha fazla aktif üyenin yeni sistemi kullanabileceği anlamına geliyor. Kullanıcıların yeni bir model satın almadan yeni sistemi kullanabilecek olması büyük avantaj olarak görülüyor.

EMUI 11 modelleri için HarmonyOS kullanım olanağı

Amerika Birleşik Devletleri ve Huawei içinde yaşanan krizden sonra şirketin lisansları iptal edilmişti. Bu nedenle de bazı modeller Google Play Hizmetleri olmadan kullanıcılarla buluşmuştu. Bu soruna Huawei Mobil Servisleri ile cevap veren firma, Android’e karşılık da HarmonyOS’u geliştirdi. Bu sistem de yakın zamanda modellerde kendisini gösterecek.

Son haberlerde de bazı EMUI 11 yer alan modellerin HarmonyOS kullanabileceği aktarıldı. Lakin şu an için modellerin ne olduğu bilinmiyor. Konuyla ilgili açıklamayı bir Huawei ytesirlisi, AndroidAuthority isimli siteye yaptı. Kullanıcıların Android kullanımından HarmonyOS kullanımına geçebileceği söylendi.

Lakin kullanıcıların HarmonyOS’tan Android’e dönüş yapabilme olanağının olup olmadığı hala bilinmiyor. Bu nedenle geçiş yapmak isteyen kullanıcıların kesin bir karar vermesi gerekiyor.

Tanıtımında birçok öne çıkan yanı olduğu belirtilen sistemin kullanıcılar tarafından ne kadar beğenileceği merak konusu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ