Teknoloji Haberleri

Kingston, DataTraveler 2000 Şifreli USB Bellek Tanıtıldı!

Kingston Digital, Inc. , 128GB kapasiteli DataTraveler® 2000 şifreli USB flash sürücü serisini piyasaya çıkardığını açıkladı.  Üzerinde …

Kingston, DataTraveler 2000 Şifreli USB Bellek Tanıtıldı!

Kingston Digital, Inc. , 128GB kapasiteli DataTraveler® 2000 şifreli USB flash sürücü serisini piyasaya çıkardığını açıkladı. 

Üzerinde kullanıcıların sürücüyü kelime yahut sayı kombinasyonuyla kilitlemesini sağlayan bir alfanümerik klavye yer alan DataTraveler 2000, kullanımı kolay PIN’lerle ekstra bir koruma katmanı sunuyor. Sürücü cihazdan çıkarılmadan evvel nizami bir biçimde kapatılmadığında otomatik kilitleme donanımı devreye giriyor. Bu özellik de cihazın güvenlik düzeyini artırıyor.

“Düşük kapasiteli Şoförlerin kendilerine özgü avantajları olsa da kişilerın evden çalışmaya başlamasıyla beraber büyük miktarda veri taşıma gereksiniminin doğması daha kapsamlı kapasiteli şifreli sürücülere talep oluşmasını sağladı.” diyen Kingston Şifreli USB Ürünleri Müdürü Richard Kanadjian, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kingston’ın yüksek kapasiteli şifreli Şoförleri arasına katılan 128GB kapasiteli DT2000, askeri alanda kullanılabilecek kadar üst düzey güvenlik seçenekleri sunuyor.”

FIPS 140-2 Level 3 sertifikasına sahip olan DataTraveler 2000, donanım tabanlı 256-bit AES şifreleme kullanıyor. BT güvenliği profesyonelleri, ufak ve orta ölçekli işletmeler ve kurumsal şirketler düşünülerek tasarlanan DT2000, elektronik veri güvenliği gereksinimi duyanlara mükemmel bir çözüm sunuyor. Şifreleme tamamen sürücü üstünde yapılıyor ve PIN hakkında sistemde hiç iz bırakılmıyor. İşletim sisteminden bağımsız çalışan sürücü pek çok cihaz ve işletim sisteminin olduğu mekanlarda kolayca kullanılabiliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ