Teknoloji Haberleri

Klima Kumanda İşaretleri ve Anlamları

Klima Kumanda İşaretleri ve Anlamları

Klima Uzaktan Kumanda işaretlerinin ne anlama geldiğini daha iyi öğrenmek için Klima kumanda sembolleri başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Yaz ayları geldi klimanızın ısıtma modundan soğutma modunamı almak istiyorsunuz? veya klimanızı soğutma modundan ısıtma modunamı alacaksınız? İşte size klima uzaktan kumanda işaretleri  ve anlamları.

Klima Kumanda İşaretleri

Klima Kumandası İşaretleri

Kaset, zemin vb.), Lakin ardından her tür birimde (Pro Serisi, FTX-K Serisi, AGY-UI-LV Serisi, H6500, Gümüş Deco, Akebono PXB vb.) dizi yahut “nitelikler” vardır. Kısacası her markanın yüzlerce ve yüzlerce versiyonu, her türde… çok fazla. Bu yazıda , iklimlendirme sembollerinin , uzaktan kumandalarının ve termostatlarının her birini tanımlamanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Klima Otomatik modu
Klima Soğutma modu
KlimaNem Alma Modu
Klima Isıtma modu

Klimalar insan konforunu korumak için dizayn edilmiş vazgeçilmez cihazlardan biri haline geldi. Lakin bazı zaman fazla sayıda farklı düğme sebebiyle, özellikle yeni başlayanlar için, uygun klima modunu seçmek ve bulmak zordur,

Bu cihazı kullanmak, başlangıçta göründüğü kadar zor değildir. Kural olarak, düğmeler ve atamaları tüm konsollarda aynıdır ve bunları öğrenir ve hatırlarsanız gelecekte farklı modelleri kolayca faydalanabilirsiniz.

Uzaktan kumanda, kontrol düğmelerine sahip bir monoblok ve seçilen modun kayıt edildiği bir ekrandır. En sonunda kızılötesi ışınlara sahip özel bir LED var. Bu diyot aracılığıyla, klima cihazındaki cihazın yönü ile, ev cihazlarıni uzaktan kontrol edebilirsiniz. Düğmeye devamlı olarak bir parmak bastığınızda – sinyal Sürekli klimayı gider ve pil boşa harcanır. Lakin uzaktan kumanda sessiz bir durumda, pil aktif değildir ve bu da elektrik enerjisinin ekonomik olarak tüketilmesine yararlı olur.

Klasik klima düğme seti ile uzaktan kumanda sembolleri

Klima uzaktan kumanda işaretleri

Kontrol cihazındaki temel gösterimi dikkate alın:

Klimada yeralan kuru fonksiyon, dairede hava tahliyesi gerçekleştirir. Bu düğme, odadaki nem oranı yüksek olduğunda, ısıtmayı açmadan evvel yağmur, sonbahar yahut ilkbahar dönemlerinde çok yararlıdır.
TRV düğmesi termostatik valfın çalışması olduğunu ifade etmektedir. Başka bir deyişle, bu işlevi kullanarak, soğutma işlemini ayarlayabilirsiniz.
Fan simgesi , fan hızını yahut akış hızını ayarlama anlamına gelmektedir . Bu düğmeye tekrar bastığınızda, işlem hızını istediğiniz hıza değiştirebilirsiniz.
Herhangi bir klimadaki ısı işlevi tam anlamıyla ısı olarak tercüme edilir. Sıcak hava akımı sebebiyle odanın ısınmasını açabilirsiniz. Isıtma modu sıcaklığı, klima üstündeki güneşin şematik bir şekli ile gösterilir.
Nem alma modu klimadaki aynı kuru moddur, yalnızca farklı olarak adlandırılır ve atama şeklinde düşer.
Soğuk düğmenin ters ısıtma işlevi vardır. Bu düğme aracılığıyla odanın soğutma modunu açabilirsiniz. Bu, özellikle sıcak yaz günlerinde, ısının dayanılmaz bir şehir dairesinde kalmasını sağlar. Bu düğme bir kar tanesi ile belirtilir.
TURBO işlevi, gelişmiş temizleme olduğunu ifade etmektedir. Açıldığında, fanı yüksek hızda gelişmiş hava akışı sağlamaya zorlayabilirsiniz. Böylece, pencerenin açılmadan odanın yapay havalandırılması gerçekleştirilir. Evet ve zaman daha az zaman harcıyor.

Klima TURBO düğmesi
Dönüş fonksiyonu havanın daireye eşit biçimde dağılmasını sağlar. Bu, kanatların özel hareketlerinden kaynaklanmaktadır.
Ifeel modu, kişisel konfor sıcaklığını belirlemek için dizayn edilmiştır. Kullanıcıların özellikle iç ortam sıcaklığının en rahat olacağını ne bilmemeleri sebebiyle, düşüncesiz bir elektrik israfı vardır. Ve bu durumda, kazma hissi kurtarmaya gelir. Teknoloji son derece duyarlıtır: eğer bir nedenden ötürü dairedeki sıcaklık lüzumlu derecenin altındaysa, bu moda ayarlanan ev cihazı, otomatik olarak ısıtma modu dahil olmak üzere havayı ısıtmaya başlar. Ve aksine, sıcaklık arttığında, cihaz hemen hava soğutmaya geçer. Bu özellik aracılığıyla, oda sıcaklığı konaklama için en rahat tutulacaktır.
H1 – bu karakterlerin tanımı arızalar sırasında ekranda bir hata olarak görünür. Ekranda bu kombinasyonlar göründüğünde, cihazın nedense buz çözme modunda olduğunu bilmelisiniz. Hatayı gidermek için uzaktan kumandayı kapatın, bir süre bekleyin ve tekrar açın. Bundan sonra istediğiniz modu ayarlayabilirsiniz.
Pere def bunun yanısıra klimaların çalışmasında sıkça karşılaşılan bir hata kodudur. Bu, sıcaklık sensörüyle temasın geçici olarak kaybolduğu olduğunu ifade etmektedir. Bu, elektronik sistemdeki değişik arızalardan yahut elektrikle ilgili sorunlardan kaynaklanır. Cihazın çalışmasını eski haline getirmek için, yalnızca sıcaklık sensörüyle temasa geçmek için beklemeniz gerekir.
Açık Zamanlayıcı / Kapalı Zamanlayıcı – kurulum, cihazın otomatik çalışmasına yol gösterecektır. İstenen modu belirli bir zamanda devre dışı bırakmak yahut etkinleştirmek için yapılandırılabilir. Bu özellik geceleri yahut daire sahiplerinin yokluğunda çok kullanışlıdır.

Klima Açık / Kapalı Zamanlayıcı Düğmesi
Gerektiğinde teçhizatı açmak yahut kapatmak için ev aletini açmak ve kapatmak için düğmeler gerekir.
İptal düğmesi yahut İPTAL, aktif üyenin bir hata modunu iptal etmesine yararlı olur.
CLOCK düğmesini kullanarak otomatik modun, zamanlayıcının açılıp kapanması için çok uygun olan zamanı ayarlayabilir ve bu cihazı yalnızca bir saat olarak faydalanabilirsiniz.
LOCK işlevi, uzaktan kumandadaki tüm düğmeleri kilitlemenize yararlı olur. Bu işlev, ailede çocuklar yahut evcil hayvanlar olduğunda yararlı olur ve hatalılıkla basıp tüm ayarları azaltabilirler.
Uzaktan kumandada arka aydınlatma işlevi varsa, LED düğmesi kullanışlı olabilir. Otomatik arka ışık uzaktan kumandası için lüzumludir. Peki karanlıkta yararlı olur.
Klima uzaktan kumanda komutlarını yerine getirmezse

Konsola yanıt veren bir cihazın olmaması halinde, şunları yapmalısınız:

güç kaynağı sisteminin uğraştığından emin olun;
Gövde, ekran, düğmelerin bütünlüğünü kontrol edin;
uzaktan kumandanın fotoğraf çekerek kızılötesi ışın yaydığından emin olun, aksi takdirde yeni bir uzaktan kumanda satın almanız gerekir;
güç dalgalanmalarının nedenini ortadan kaldırmak için odadaki elektrik şebekesini kontrol edin;
Bataryaları performans açısından kontrol edin.

Konsolun kaybolmaması ve mekanik gerilime, darbeye, basınca maruz kalmaması için özel bir montaj almanız gerekir. Kullanılabilir, el altında ve uygun bir yere kurmanız gerekir.

Klimanın uzaktan kumandası, bu ev cihazının mühim bir bileşenidir. Onsuz, klima yalnızca otomatik modda başlatılabilir. Lakin herhangi bir nedenle konsol kaybolur yahut kırılır ve geri yüklenemezse, tüm modeller ve üreticiler için uygun bir kainatsel satın alabilirsiniz.

Klima üniversal uzaktan kumanda işaretleri

İnvertör koşullandırıcı, kompresörü bağımsız olarak düzenleyen cihazdır. Maksimum sıcaklığa ulaşıldığında, böyle bir klima kapanmaz, Lakin rahat bir sıcaklığı sabit bir düzeyde tutmak için dereceleri düşürür.

Biraz zaman alır ve klimanın uzaktan kumandasındaki düğmelerin gösterimini anlarsanız, bu cihazın kullanılmasının çok zor olmadığı ortaya çıkacaktır. bunun yanısıra, yalnızca birkaç ana düğme tahsis edilmiştir, gerisi oldukça nadir kullanılmaktadır.

Klima Kumandası İşaretleri
Beko klima kumanda Sıcak Ayarı
Araç klima işaretleri
Vestel klima çam ağacı işareti
Demirdöküm klima kumanda İşaretleri
Klima Sıcak Ayarı
Klima Kumanda İşaretleri Mitsubishi
Vestel Klima Kumanda İşaretleri Anlamları
Klima Kumanda Sembolleri
Beko klima kumanda Sıcak Ayarı
Klima Kumandası İşaretleri
Araç klima işaretleri
Vestel klima çam ağacı işareti
Klimada med ne demek
Demirdöküm klima kumanda İşaretleri
Klima Sıcak Ayarı
Klima Kumanda İşaretleri Mitsubishi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ