Teknoloji Haberleri

Koreli Elektronik Devi LG, Tanıttığı Pilli Maskesiyle Herkesi Şaşırttı

Covid-19 pandemisi sebebiyle dünyanın farklı yerlerinde birçok insan, maskeyle dolaşmak zorunda. Bunun üstünde düşünen LG’nin yeni maskesi, nefes …

Koreli Elektronik Devi LG, Tanıttığı Pilli Maskesiyle Herkesi Şaşırttı

Covid-19 pandemisi sebebiyle dünyanın farklı yerlerinde birçok insan, maskeyle dolaşmak zorunda. Bunun üstünde düşünen LG’nin yeni maskesi, nefes alma düzeninizi bozmadan havayı filtreliyor.

PuriCare Wearable Air Purifier, LG’nin ev hava temizleyicilerindekine benzeyen iki değiştirilebilir H13 HEPA filtresi kullanıyor. Maskenin içerisinde yer alan iki fan, nefes almayı Tamamen doğal bir hale getirmek için hızını üç farklı düzeyden birine ayarlayabiliyor. Fanlar hızlandığında içeriye daha çok hava giriyor, fanlar nefes verirken yavaşlıyor Böylece direnç azalıyor.

LG’ye göre cihaz, yüksek modda iki saat, düşük modda sekiz saat pil ömrü sunuyor. Burada LG, büyük bir olasılıkla fan hızından bahsediyor. Cihazın şarj kılıfındaki UV ışığı, şirkete göre maskeye yapışan mikropları öldürüyor. Kılıf, maskedeki filtrelerin değişmesi gerektiğini algılayabiliyor ve bu hususta kullanan kişiyi uyarabiliyor.

LG’nin sanal IFA 2020 sergisinde gösterilecek olan PuriCare Wearable Air Purifier’ın yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor. Cihazın fiyatıyla ilgili bir bilgi hala verilmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ