Teknoloji Haberleri

Koronavirüs, Google Maps’e de “Bulaştı”: Covid-19 Katmanı Yolda!

Yeni bir sızıntı, Google’ın Haritalar’a Covid-19 noktalarını eklemek için uğraştığını ortaya koydu. @wongmjane tarafından keşfedilen Google …

Koronavirüs, Google Maps’e de “Bulaştı”: Covid-19 Katmanı Yolda!

Yeni bir sızıntı, Google’ın Haritalar’a Covid-19 noktalarını eklemek için uğraştığını ortaya koydu.

@wongmjane tarafından keşfedilen Google Haritalar’daki yeni katman, görünüşe bakılırsa Covid-19’un en yoğun görüldüğü bölgeleri gösterecek. Bu bilgi, örneğin bir yolculuk planlıyorsanız karar vermenizde size yardımcı olabilir. Katman aktif hale getirildiğinde, Amerika Birleşik Devletleri eycihazlarınin sınırlarının daha keskin duruma geldiği ve salgının yoğun olduğu yerlerin vurgulandığı gözleniyor. Salgın bilgilerinin Wikipedia, New York Times, Johns Hopkins Üniversitesi ve Brihanmumbai Municipal Corporation’dan alındığı anlaşılıyor.

Evde kalıp, çok gerekmedikçe dolaşmamak Tabiki en güvenlisi. Lakin böyle bir işlev, hastalıktan korunmanıza ve salgının yavaşlamasına yardımcı olabilir. İşlevin ne zaman geleceği, bazı zaman gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Google’ın test ettiği anlaşılan işlevi daha da geliştirip daha da ilerletmeyeceğini yakın zamanda göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ